Zimski športi

Tri Slovenke z veleslalomskimi točkami v Jasni, slavila Avstrijka Bremova

Jasna, 07. 03. 2016 11.24 |

Avstrijka Eva-Maria Brem je zmagala na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark na Slovaškem. Druga je bila Nemka Viktoria Rebensburg, tretja pa Italijanka Federica Brignone. Najboljša Slovenka Ana Drev je bila enajsta. Poleg nje sta točke osvojili še Katarina Lavtar in Tina Robnik.

Ana Drev
Ana Drev FOTO: Damjan Žibert
Odpadli sobotni veleslalom deklet za svetovni pokal v slovaški Jasni so organizatorji danes uspeli nadomestiti. Sneženje se sicer še vedno ni poslovilo od Slovaške, prisotnega je bilo tudi nekaj vetra, a ne v takšni meri, da bi onemogočil izvedbo tekmovanja. Na štartu je bilo pet Slovenk, tudi obolela Ana Drev, ki je v zadnjih dneh veliko časa preležala v bolnišnici in zaradi virusa prejemala infuzije, da je danes sploh lahko nastopila. Šmarčanka je s položno in ritmično prvo progo opravila dobro, zaradi večje napake v srednjem delu, pa je postavila šesti čas, s 1,67 sekunde zaostanka za izvrstno Avstrijko Evo-Mario Brem. Vodilna veleslalomistka sezone je bila razred zase, saj je drugouvrščeno Laro Gut prehitela za 74 stotink sekunde, tretjo Italijanko Frederico Brignone pa za 1,11 sekunde. Ekipni uspeh naših tekmovalk sta dopolnili Katarina Lavtar in Tina Robnik. Katarina je z zaostankom 3,40 sekund osvojila 26. mesto, Tina je bila 28 stotink počasnejša, kar je zadostovalo za 29. mesto po prvi vožnji. Ilka Štuhec je zaostala 5,34 sekund in je bila 44., Maruša Ferk pa po težavah in z zaostankom 7,05 sekund višje od predzadnjega, 56. mesta ni mogla.

Denis Šteharnik
Denis Šteharnik FOTO: Damjan Žibert

"Pri Ani sem se bal ravno tega, zaradi te bolezni. Upal sem, da bo malce slabše vreme, da bodo razmere slabše in da bi zato imeli rezervni start, da bi bila proga krajša. A proga je bila zelo dolga, 51 vrat je zelo dolg veleslalom. V prvem teku je še imela nekaj moči, v drugem teku pa se je čisto izpraznila, tako da je komaj pripeljala do cilja. Kar se tiče Robnikove in Lavtarjeve, jima čestitam za uvrstitev, a z njunima vožnjama, predvsem v drugem teku, nisem zadovoljen. Sem mnenja, da sta sposobni veliko več in bi morali veliko bolj napasti, ne pa samo braniti rezultata. S tem nikakor nisem zadovoljen. Še enkrat pa čestitam Ani Drev za borbo. Dva dni nazaj ni mogla stati na nogah, a niti za trenutek ni pomislila, da ne bi tekmovala. Za to ji res lahko samo čestitam," je bil izčrpen za uradno spletno stran SZS prvi trener Denis Šteharnik.