Zimski športi

AVDIO: Tina: Na podelitev odličij v Soči bi še rada prišla, prav lepo je tukaj

Soči, 14. 02. 2014 12.34 |

Tina Maze, Ilka Štuhec in Maruša Ferk bodo nastopile na superveleslalomu alpskih smučark. Na progi Roza Hutor bo Tina Maze ponovno lovila zmagovalne stopničke, verjetno kar najvišjo, ki jo je že dosegla s prestižno zlato smukaško kolajno.

Tina Maze zato tudi ni želela sprejemati čestitk po četrtem mestu na uvodni tekmi alpskih smučark, ko je bila četrta v kombinaciji. "Mogoče je za večino četrto mesto res vrhunski izid. Zame ne. V Soči sem prišla po zlato," je dejala Mazejeva, ki se je že pred tem vpisala v svetovno zgodovino alpskega smučanja. "Sedaj Tini ne manjka nič. Ima vse, kar je možno osvojiti, vse male in veliki globus, zmagala je v vseh disciplinah, ima kolajne s svetovnih prvenstev in sedaj tudi zlato z olimpijskih iger. In to ne katero koli zlato. Smukaško zlato," je po smukaškem razpletu spomnil Andrea Massi, vodja njene ekipe. V Sočiju bo Mazejeva branila srebrno olimpijsko odličje v superveleslalomu, ki si ga je priborila v Vancouvru pred štirimi leti. Zlato v tej disciplini je osvojila leta 2013 na svetovnem prvenstvu v Schladmingu. Tedaj je bila najboljša tudi v veleslalomu. "Na podelitev odličij v Soči bi še rada prišla. Prav lepo je tukaj," je med drugim rekla Mazejeva po podelitvi medalj, ko so v Sočiju njej v čast zaigrali Zdravljico. Kot prva v slovenski zgodovini so ji okrog vratu dali zlato medaljo na zimskih OI.

Tina Maze
Tina Maze FOTO: Reuters

Šesto mesto na superveleslalomu na SP v Schladmingu je najvišja uvrstitev Ilke Štuhec na velikih tekmovanjih. Nekdanja dvakratna mladinska svetovna prvakinja ima veliko težav s koleni, operacijo je imela tudi tik pred OI v Sočiju. Kombinacijskega slaloma na svojih prvih OI ni končala, na smuku pa je osvojila deseto mesto. Mariborčanka z veseljem in tudi nestrpno pričakuje superveleslalom, saj je v tej disciplini dosegla tudi izid kariere v svetovnem pokalu; četrta je bila lani v Beaver Creeku. Tako kot Štuhčeva je deseto mesto v Sočiju dosegla tudi Maruša Ferk. Čeprav ji smuk ni stekel tako, kot je želela, pa je prišla do najboljšega izida doslej na OI v superkombinaciji; ta ji je prinesla tudi sicer najvišje uvrstitve na velikih tekmovanjih. V superveleslalomih je bila tekmovalka z Blejske Dobrave doslej najvišje na 11. mestu na tekmi za svetovni pokal v Cortini d'Ampezzo.