Zimski športi

Tepeš skočil na šesto mesto v Klingenthalu

Klingenthal, 30. 09. 2016 18.35 |

Smučarji skakalci v nemškem Klingenthalu ta konec zaključujejo poletno sezono na skakalnicah s plastiko. Uvodno tkemo je dobil zmagovalec te serije domačinom Markus Eisenbichler, ki je rojaka Stephana Leyheja na drugem mestu premagal za debelih 29,8 točk, potem ko je v finalu s 138 metri tudi postavil daljavo dneva. Tretji je bil Poljak Jan Ziobro.

Najboljši od Slovencev je bil Jurij Tepeš, ki je zasedel šesto mesto s 7,6 točkami zaostanka za Leyhejem. Robert Kranjec je bil na koncu 13., potem ko je v prvi seriji zasedal 20. mesto. Domen Prevc je v finalu s 24. skočil na 18. mesto, Tilen Bartol je z 19. padel na 21., še največ pa je žal izgubil pred tekmo najvišje uvrščeni Slovenec, Rok Justin, ki je s 14. mesta padel na končno 25. mesto. Točke je osvojil še Aljaž Osterc na 27. mestu.

V soboto bo v Klingenthalu na sporedu še finalna preizkušnja letošnje poletne sezone celinskega pokala.

Tepeš je bil tokrat najbolje uvrščeni Slovenec.