Zimski športi

Takanašijeva najboljša, dve Slovenki med deseterico

Saporo, 11. 01. 2015 07.59 |

Japonka Sara Takanaši je zmagovalka tudi druge tekme svetovnega pokala smučarskih skakalk v japonskem Saporu v dveh dneh. Dve Slovenki sta se uvrstili med deseterico, Maja Vtič je zasedla sedmo, Špela Rogelj pa deseto mesto.

Takanašijeva je z zmago prevzela vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Takanašijeva (236,3 točke) je osvojila še 26. zmago v svetovnem pokalu, slavila pa je zlasti z odličnim skokom v finalni seriji, ko je s 97 metri dosegla daljavo dneva. Druga je bila Nemka Carina Vogt (230,7 točke), tretje mesto pa je pripadlo Avstrijki Chiari Hölzl (230,4), ki je prvič stopila na zmagovalni oder.

V prvo deseterico sta se zavihteli Vtičeva (218,7 točke) in Rogljeva (213,3 točke), ki je v skupnem seštevku zdrsnila na tretje mesto pred njo pa se je uvrstila še danes četrta Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz. Urška Bogataj je bila 21., Katja Požun 22., Eva Logar pa je slovenske nastope sklenila na 27. mestu. V pokalu narodov je Slovenija (362 točk) na tretjem mestu, vodi Avstrija (433) pred Japonsko (389).