Mazejeva: Boli me glava, vrat, ...
Nemška alpska smučarka Maria Höfl Riesch je zmagovalka smuka v ruskem Sočiju. Najboljša slovenska tekmovalka je bila na 12. mestu Tina Maze, ki se po petkovi nesreči s snemalcem ni najbolje znašla na olimpijski progi.
Nemka Maria Höfl Riesch je zmagovalka ženskega smuka za svetovni pokal v ruskem Sočiju, generalke na olimpijski progi za igre čez dve leti. Američanka Lindsay Vonn, ki je za Nemko zaostala 56 stotink sekunde in se uvrstila na tretje mesto, pa je osvojila mali kristalni globus za smukaški seštevek svetovnega pokala. Do točk sta prišli tudi dve slovenski smučarki. Najboljša je bila Tina Maze na 12. mestu (+ 2,06), Maruša Ferk je bila 14. (+ 2,31), Ilka Štuhec pa je tesno zgrešila trideseterico. Druga je bila na današnjem smuku Avstrijka Elisabeth Görgl.
Maria Höfl Riesch (Foto: Reuters)
Mazejeva je po petkovih težavah, ko je trčila s snemalcem v ciljnem izteku, vendarle nastopila, z večjim hematomom na stegenski mišici, razlog neuvrstitve med deseterico najboljših smukačic pa tiči predvsem v slabi vidljivosti. Ta je bila v preteklosti že večkrat glavni razlog za nekoliko slabši nastop v hitrih disciplinah. "Ni bilo prijetno in sem brez besed. Še naprej bo potrebno dobro reagirati na vse skupaj, na moje težave. Boli me vse, težko sem bila skoncentrirana po vseh terapijah, ki sem jih imela včeraj. Nisem prava, tako kot običajno. Težko se osredotočam, malo me boli glava, vrat, težave sem imela z vidljivostjo, ki mi tudi sicer dela nekaj težav. Danes pa je bilo tega še več in je bilo zato prisotnega še nekaj več strahu. Toda gremo naprej, jutri je nov dan," je dejala Mazejeva, preden je odšla na slalomski trening, ki bo zanjo igral verjetno ključno vlogo v boju za sam vrh skupnega seštevka sezone v superkombinacij.
"Nedopustno za to raven tekmovanja je, da je bil neizkušen kamerman v cilju in poškodoval Mazejevo. Boli jo glava, vrat in ima velik hematom na levem stegnu. Čeprav smo naredili vse, kar je potrebno, nismo mogli doseči boljšega izida. Težko je bilo startati potem, ko je imela 'prometno nesrečo'. Smučanje je nevaren šport, toda kaj takega se v cilju ne bi smelo zgoditi," se je na petek ozrl Andrea Massi, vodja ekipe Tine Maze.
izidi:
1. Maria Höfl-Riesch 1:49,17
2. Elisabeth Görgl 1:49,60
3. Lindsey Vonn 1:49,76
4. Tina Weirather 1:49,98
5. Marion Rolland 1:50,28
...
12. Tina Maze SLO 1:51,23
14. Maruša Ferk 1:51,48
Glasuj



















