Tragedija na OI: Umrl gruzijski sankač
Gruzijskega sankača Nodarja Kumaritašvilija so po hudem padcu na treningu nezavestnega prepeljali v bolnišnico v Whistlerju, kjer je umrl.
Sankač Nodar Kumaritašvili je med olimpijskim treningom v Whistlerju pri hitrosti 100 km/h udaril v zaščitno ogrado. Zdravniško osebje mu je na kraju dogodka nudilo umetno dihanje in masažo srca, nato pa so ga nezavestnega s helikopterjem prepeljali v bolnišnico. Trening je bil zaradi nesreče Gruzijca takoj prekinjen, nekaj ur po prihodu v bolnišnico pa je zdravniško osebje prireditelje obvestilo, da je tekmovalec umrl. "V mislih smo z njegovo družino, prijatelji in športnimi rivali. Olimpijska družina je v šoku zaradi tragedije,“ je po smrti Gruzijca povedal predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Jacques Rogge.
(Foto: Reuters)
Sankaška steza v Vancouvru naj bi bila med najhitrejšimi na svetu, nekateri olimpijci pa so že pred časom opozarjali, da steza ravno zaradi visokih hitrosti ni preveč varna. Na zadnjih treningih je namreč grdo padlo že več kot 10 tekmovalcev. "To je grozna nesreča. To je najhujše, kar se lahko zgodi v športu. Z mislimi smo pri svojcih umrlega. Sankaška družina je 'zavita v črno',“ je povedal predsednik Mednarodne sankaške zveze Josef Fendt.
Med tistimi, ki so na 'lastni koži' občutili, kako zelo nevarna je proga, je tudi edini slovenski sankač na OI Domen Poceicha, ki dveh od štirih voženj ni končal. Obakrat je namreč padel, obenem pa zlomil še sani.
NE SAM ČLOVEKASTA UBILI! NISO MOLG TM MAL BL ZVROVT MAYBE SO SI MISL PA KDO LAHKO TUKI SPLOH PADE? NUBEN NEMORE PA JE JE!!!
Skrajno NEODGOVORNO in NEMORALNO Q
Npr. v F1 veljajo ENAKO varnostni ukrepi pri prostih treningih, kvalifikacijah in na dirki sami...
Tu pa so stebre nameravali zaščititi za tekmovanje samo...kot, da bi sankači vozili z ročno med testiranjem proge.
HUDA in NEDOPUSTNA NAPAKA !
Naj počiva v miru! organizatorji pa se naj malo zamislijo v kakšne situacije spravljajo tekmovalce!
lp


















