Zimski športi

Mattu slalom v Banskem, Skube 19.

Bansko, 27. 02. 2011 10.47 |

Po superkombinacijski tekmi je v Banskem prišla na vrsto še slalomska, tekmovalci pa so imeli danes na voljo precej boljše vremenske pogoje. Osmi slalom za svetovni pokal alpskih smučarjev je dobil Avstrijec Mario Matt, ki je ubranil vodstvo po prvi vožnji.

Matic Skube
Matic Skube FOTO: Damjan Žibert

Mitja Valenčič in Miha Kürner, ki danes praznuje 24. rojstni dan, sta bila prepočasna za trideseterico. Valenčič je z zaostankom 2,64 sekunde tekmo končal na 40. mestu, Kürner pa je bil z zaostankom 3,09 sekunde 47. Razlike v časih med tistimi, ki so startali najprej, niso bile velike. V prvo se je najbolje odrezal Avstrijec Mario Matt, ki je nosil številko 12, drugo mesto je zasedal njegov rojak Reinhard Herbst, ki je zaostal 12 stotink sekunde, tretje pa Šved Andre Myhrer, ki je bil 39 stotink počasnejši od vodilnega. Valenčič je začel solidno, potem pa naredil nekaj napak, zaradi katerih je izgubljal dragocene desetinke in ob prihodu čez ciljno črto zasedel zadnje, 17. mesto, toda ni se uvrstil v finalno vožnjo. Skube je med vožnjo prav tako naredil nekaj napak, a se do cilja dobro boril in ob zaključku nastopa zasedel 20. mesto, s tem, da je za Mattom zaostal 1,90 sekunde. Kürner je z visoko startno številko na koncu zasedel 47. mesto in tako kot Valenčič, ki je bil 40., s tekmovanjem končal po prvi vožnji. Skube se je v finale uvrstil s 24. časom. V drugo je smučal precej bolje in ob prihodu v cilj prevzel vodstvo ter se po zaslugi 13. časa druge vožnje na koncu uvrstil na 19. mesto. Vodstvo iz prve vožnje je uspel obraniti Matt, ki je za 4 stotinke ugnal Herbsta, tretji pa je bil na koncu Francoz Jean-Baptiste Grange.