Zimski športi

Vtičeva tik pod stopničkami, Takanašijevi nova zmaga

Almati, 27. 02. 2016 09.38 |

Podobno kot fantje se tudi dekleta mudijo v Kazahstanu na tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih. Zmagala je Japonka Takanašijeva, sicer skupna zmagovalka svetovnega pokala. V finalu je nastopilo vseh pet Slovenk, najboljša je bila Maja Vtič s četrtim mestom.

V kazahstanskem Almatiju je bila na sporedu tekma smučarskih skakalk za svetovni pokal. V prvi seriji je bilo v konkurenci 36 tekmovalk, v finalni seriji je nastopila najboljša trideseterica. Nastopilo je tudi pet Slovenk: Eva Logar, Katja Požun, Urša Bogataj, Špela Rogelj in Maja Vtič

Po prvi seriji je bila v vodstvu Japonka Sara Takanaši, edina je skočila preko znamke 100 metrov (101,0 metra, 126,2 točke). V finalu je bilo vseh pet Slovenk, najboljše se je uvrstila Maja Vtič na 6. mesto (94,5 m, 115,1). Deseta je bila Logarjeva (94 m, 110), enajsto mesto sta si delili Rogljeva (91 m, 109,4) in Požunova (92 m, 109,4), Bogatajeva je bila 18. (90 m, 105,4).

V finalni seriji je Takanašijeva le potrdila zmago z izjemnim skokom (103,0 metra 252,6 točk), druga je bila Avstrijka Daniela Iraschko Stolz (97,0 m, 100,5 m, 245,3), tretja pa prav tako Avstrijka Jacqueline Seifriedsberger (98,5 m, 99 m, 239,2). Vtičeva je v finalni seriji pridobila dve mesti in se uvrstila tik pod stopničke, na četrto mesto (94,5 in 98 m, 235,7). Deseta je bila Logarjeva (94 m, 110), 12. Rogejeva (91 in 93 m, 221), 19. Požunova (92 in 88,5 m, 213,8), 25. Bogatajeva (90 in 91 m, 210,7).