Zimski športi

Semerenkova zlata na tekmi s skupinskim startom, Malijeva za konec 21.

Kontiolahti, 15. 03. 2015 14.22 |

Biatlonke so nastope na svetovnem prvenstvu v finskem Kontiolahtiju končale s preizkušnjo na 12,5 km s skupinskim startom. Zlato si je priborila Ukrajinka Valj Semerenko, ki ni zgrešila niti enkrat, srebrna je bila Nemka Franziska Preuss. Edina Slovenka Andreja Mali je bila 21.

Valj Semerenko
Valj Semerenko FOTO: Reuters

S prvim 2,5-kilometrskim krogom je najhitreje opravila Belorusinja Darja Domračeva, ki je pokrila tudi pet tarč. Andreja Mali je prišla na prvo streljanje v strnjeni skupini, svojo nalogo opravila brez napake in nadaljevala na 15. mestu. Natančna je bila tudi v drugo, a je za odhod iz strelišča potrebovala nekaj več časa, tako da je pred tretjim krogom zasedala isto mesto.

Na prvem streljanju v stoje je Domračeva naredila dve napaki, kar so izkoristile Valj Semerenko, Nemki Franziska Hildebrand in Franziska Preuss ter Čehinja Gabriela Soukalova, ki so se v predzadnji krog s popolnim strelskim izkupičkom podale v časovnem razmiku 3,4 sekunde. Malijeva tudi tokrat ni streljala najhitreje, a zelo natančno, tako da je bila še vedno 15.

Malijevi takšne strelske predstave ni uspelo ponoviti tudi na zadnji postaji, saj je zgrešila 17. in 18. strel, tako da je zdrsnila na 22. mesto. Semerenkova je v zadnji krog odšla z 20 pokritimi tarčami in na koncu tudi osvojila zlato medaljo, boj za preostali odličji pa pred zadnjim tekaškim delom še ni bil odločen.

Andreja Mali
Andreja Mali FOTO: Damjan Žibert

Preussova je navkljub enemu zgrešenemu strelu na koncu prišla do srebra, iz ozadja pa se je vrnila Italijanka Karin Oberhofer, ki je bila na polovici tekme šele 18. Njenih zadnjih deset strelov je našlo tarče, po hitrem teku in dobljeni bitki z Domračevo pa je prišla do brona. Slovenka je v zadnjem krogu prehitela eno tekmico in bila tako na koncu 21.

"Vesela sem, da sem tako končala prvenstvo, to je bilo eno najboljših pri meni. Tudi z današnjim nastopom sem lahko zadovoljna. Vse do zadnjega streljanja je bilo super. Na zadnjemu sem hotela ustreliti bolj suvereno in v ritmu, kar mi je manjkalo na prvih treh streljanjih, vem pa, da imam malo krize na četrtem in petem strelu, moram se še malo popraviti," je dejala edina slovenska predstavnica na zadnji tekmi.