Zimski športi

Schildova zmagala v Aspnu, Mazejeva 12.

Ljubljana, 27. 11. 2011 19.44 |

Avstrijka Marlies Schild je zmagala v slalomu za svetovni pokal alpskih smučark v Aspnu (51,24). Druga je bila Švedinja Maria Pietilä-Holmner (+1,19), tretja pa Nemka Maria Höfl-Riesch (+1,96), lanska skupna zmagovalka pokala. Tina Maze je bila 12. (+3,84).

Tina Maze
Tina Maze FOTO: Reuters

Maruša Ferk je bila v prvi vožnji z visoko startno številko na 34. mestu in je finale zgrešila za dobre pol sekunde, Vanja Brodnik, tretja Slovenka, pa je že po nekaj vratcih odstopila na prvi progi, ki je bila zelo mehka.

Avstrijka Marlies Schild je prepričljivo vodila po prvi vožnji, saj je Nemka Maria Höfl-Riesch, branilka velikega kristalnega globusa, na četrtem mestu zaostajala več kot sekundo (+1,03), Finka Tanja Poutiainen je imela na drugem mestu 78 stotink zaostanka, Švedinja Maria Pietilä-Holmner na tretjem pa 83. Tina Maze je bila na devetem mestu z več kot dvema sekundama za vodilno (+2,16). Američanka Lindsey Vonn je zaradi bolečin in težav s hrbtom, ki se vlečejo teden dni, nastop odpovedala še pred začetkom tekme. Skušala se bo čim bolj spočiti pred tremi tekmami v hitrih disciplinah konec prihodnjega tedna v kanadskem Lake Louisu. Vonnova je bila pred prejšnjo zimo trikratna zaporedna zmagovalka svetovnega pokala, lani pa ji je globus za las odvzela Riescheva.

Marlies Schild
Marlies Schild FOTO: Reuters

Tina Maze, ki je prejšnjo izjemno sezono na finalu v Lenzerheideju zaključila s prvo slalomsko zmago v karieri, je po neprepričljivi prvi predstavi v finalu še nazadovala. Čas je izgubljala na vsej progi, največ v nekaj vratcih pred merjenjem vmesnega časa, ko je s smučmi udarila ob količek. Andrea Massi, vodja njene ekipe, je že po prvi vožnji zatrdil, da je smučala kot na ogrevanju, z velikansko rezervo. Tudi na drugi progi se ni znašla in je izgubila tri mesta.

V boju za najvišja mesta je Höfl-Riesch v cilj prismučala z dvignjenima palicama, saj ji je uspela dobra druga vožnja in je Avstrijko Kathrin Zettel prehitela za več kot pol sekunde. Toda Pietilä-Holmner je bila še boljša in na koncu 77 stotink pred Nemko. Švedinja je ostala na čelu tudi po nastopu Poutiainenove, ki je zaostala tudi za Höfl-Rieschevo. Marlies Schild, svetovna prvakinja in skupna slalomska zmagovalka minule zime, je bila razred zase tudi v finalu in je trideseto zmago v karieri slavila s sekundo in 19 stotinkami naskoka. Poutiainenova je na četrtem mestu zaostala že več kot dve sekundi.