Zimski športi

Schemppu sprint v Anterselvi, Fak 15.

Anterselva, 22. 01. 2016 15.59 |

Nemec Simon Schempp je zmagovalec moškega biatlonskega sprinta za svetovni pokal v italijanski Anterselvi. Rus Maksim Cvetov je na 10-kilometrski progi zaostal 5,8 sekunde, Norvežan Tarjei Boe pa 10,8, pri čemer so vsi trije zadeli vseh 10 tarč.

Jakov Fak
Jakov Fak FOTO: Damjan Žibert

Zelo spodoben je bil tudi nastop Jakova Faka, ki je po prvem strelskem postanku moral enkrat v kazenski krog, nadaljevanje pa je bilo 100-odstotno in Fak je z zaostankom 43,3 sekunde osvojil 15. mesto. "To danes je bil zelo dober nastop, seveda pa malenkost do najboljših še manjka. Kakovostni napredki v prav kratkem času niso možni, a Jakov je dokazal, da se vrača med najboljše. Napredek je, zdaj moramo biti potrpežljivi, čez noč ne gre, potem pa mora biti forma letos ob pravem času prava," je po tekmi na Južnem Tirolskem dejal trener Tomaš Kos, ki bo Faka čim bolje skušal pripraviti na svetovno prvenstvo marca na Norveškem, kjer bo slovenski reprezentant branil zlato medaljo z lanskega prvenstva na tekmi s skupinskim startom. Ostali Slovenci so končali v drugi polovici uvrščenih. Sobotno zasledovanje si je ob 100-odstotnem strelskem izkupičku z zaostankom 1:52,6 in 60. mestu zagotovil tudi Lenart Oblak. Rok Tršan je bil po dveh kazenskih krogih 74., Miha Dovžan pa z enim kazenskim krogom 82. "Končno je tudi Lenart prišel na zasledovalno tekmo, ki ji je bil blizu že nekajkrat, a so izidi zelo zgoščeni. Danes bi bil lahko še nekaj mest višje, če ne bi imel manjšega zapleta s palico, a najbolj pomembno je, da ni bil 61.," je še dejal češki strokovni vodja slovenske reprezentance. Že v četrtek si je sobotno zasledovanje v ženski konkurenci priborila tudi Teja Gregorin.

Schempp si je v Anterselvi pritekel četrto zmago letos, v preteklih dveh letih pa je vselej dobil sprint in zasledovanje in tudi letos je že uspešno izpolnil prvo polovice naloge.

Izidi: moški, 10 km:

1. Simon Schempp (Nem)         23:01,2/0