Zimski športi

Schempp brez zgrešenega strela ekspresno do premiernega zlata, Bauer 17., M. Fourcade pa šele peti

Hochfilzen, 19. 02. 2017 15.34 |

Nemec Simon Schempp je brez zgrešenega strela na svetovnem biatlonskem prvenstvu v Hochfilznu osvojil zlato medaljo na tekmi s skupinskim startom. Zanj je bila to sploh prva posamična medalja na svetovnih prvenstvih, drugi je bil branilec naslova Norvežan Johannes Thingnes Boe (+9,0/1), tretji pa Avstrijec Simon Eder (+10,1/0).

Schempp (na fotografiji) se je lahko spet veselil.
Schempp (na fotografiji) se je lahko spet veselil. FOTO: AP

Svojega predstavnika je na tekmi s skupinskim startom imela tudi slovenska biatlonska vrsta, saj se je Klemen Bauer kot zadnji uvrstil med trideset najboljših. Bauer je na streljanju leže obakrat zgrešil po en strel, stoje pa je zadel vseh deset strelov, kar je na koncu zadostovalo za 17. mesto. Za Simonom Schemppom je zaostal 1:16,0 minute.

Brez medalje je ostal Francoz Martin Fourcade, ki je bil do zadnjega streljanja na prvem mestu, vendar je zgrešil dva strela, prvič je bil nenatančen tudi ob prvem strelskem postanku, tako da je na zadnji tekmi svetovnega prvenstva osvojil peto mesto (+31,3/3).