Zimski športi

Porazen izkupiček slovenskih deskarjev v Turčiji

Kayseri, 04. 03. 2017 13.56 |

Na paralelnem veleslalomu za svetovni pokal v Kayseriju se nihče izmed Slovencev ni uvrstil v izločilne boje, kar ni dober obet pred svetovnim prvenstvom v Sierra Nevadi, ki se bo za tekmovalce v paralelnih disciplinah začelo čez deset dni.

Slovenski deskarji na snegu še naprej ne najdejo poti iz krize. Spet je bil med tremi slovenskimi moškimi predstavniki najboljši Tim Mastnak, ki je v kvalifikacijah zasedel 29. mesto, nekaj optimizma daje le njegova kvalifikacijska vožnja na rdeči progi, na kateri je dosegel peti čas, a je bil skromen na modri progi. Rok Marguč in Jure Hafner sta kvalifikacije končala že po nastopu na rdeči progi, na koncu sta zasedla 36. oziroma 38. mesto.

Pri dekletih je bila Gloria Kotnik 35., Iva Polanec pa tri mesta slabša. V kvalifikacijah sta bila najboljša Švicar Dario Caviezel in Avstrijka Claudia Riegler.