Zimski športi

Pinturault potrdil dobro formo, Kranjec z odlično drugo vožnjo pridobil 15 mest

Hinterstoder, 26. 02. 2016 10.34 |

Francoz Alexis Pinturault je zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal v avstrijskem Hinterstodru. Drugi je bil Avstrijec Marcel Hirscher, tretji pa Francoz Thomas Fanara. Žan Kranjec se je z 28. mesta po prvi vožnji v finalu zavihtel na 13. in dosegel svojo drugo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu.

Alexis Pinturault
Alexis Pinturault FOTO: Damjan Žibert
Alexis Pinturault je vodil že po prvi vožnji sedmega veleslaloma v tej sezoni, v finalu pa je slavil zmago z 79 stotinkami prednosti pred Marcelom Hirscherjem. Vodilni veleslalomist in vodilni smučar sezone je bil po prvi vožnji četrti. Thomas Fanara je na tretjem mestu zaostal 92 stotink sekunde. Pinturault je osvojil še 13. zmago v svetovnem pokalu, četrto v tej zimi ter drugo veleslalomsko po Yuzawa Naebi. Preostali dve zmagi je letos slavil v alpski kombinaciji v Kitzbühlu in Chamonixu. Žan Kranjec je startal kot 29. na prvi progi in pridobil le eno mesto, v drugi vožnji pa je izkoristil dobro startno številko ter s petim časom finala pridobil kar 15 mest. Za zmagovalcem Pinturaultom je zaostal 2,75 sekunde. Kranjec je bil v svetovnem pokalu višje le decembra lani v Val d'Iseru, ko je bil 12. V tej sezoni se je med dobitnike točk uvrstil četrtič.

Žan Kranjec
Žan Kranjec FOTO: Damjan Žibert

"S 13. mestom sem zadovoljen, predvsem z drugo vožnjo. V prvi vožnji sem preveč samo lepo smučal, bilo je premalo rizika, vedel sem, da lahko dosti bolje smučam, da lahko tudi napredujem, nisem pa točno vedel, do kam lahko pridem. Na koncu se je super izšlo, za nedeljsko dirko pa bom poskusil popraviti še svojo prvo vožnjo, pa bom še bolj zadovoljen. Pred prvo vožnjo sem imel kar nekaj misli v glavi, kako mi bo ležala smučka in kako mi bodo prijeli robniki, ker je bila proga zelo ledena. V prvi vožnji sem se na progi zelo dobro počutil, ampak sem premalo tvegal. Upal sem, da bom dobil še eno priložnost, da pokažem, kako znam smučati. Na srečo sem ostal notri in sem lahko smučal tako, kot znam," je bil s končnim izkupičkom zadovoljen 23-letni najboljši slovenski veleslalomist, ki bo imel v lovu na vstopnico na veleslalomski finale v St. Moritzu še tri priložnosti, nedeljsko v Hinterstodru in domači čez teden dni v Kranjski Gori, kjer bosta 4. in 5. marca na sporedu dva veleslaloma, tudi odpadli iz Garmischa.

Na startu prve vožnje je bil tudi Klemen Kosi, ki pa je startal pri repu nastopajočih ter bil z zaostankom 5,53 sekunde na predzadnjem, 63. mestu prepočasen za finale.

V Hinterstodru so danes gostili odpadli veleslalom iz Adelbodna, v soboto bo tu še superveleslalom, v nedeljo pa še en veleslalom.

1. Alexis Pinturault (Fra)        2:31,72        1:16,03 1:15,69
 2. Marcel Hirscher (Avt)          2:32,51 +00,79 1:16,90 1:15,61
 3. Thomas Fanara (Fra)            2:32,64 +00,92 1:16,81 1:15,83
 4. Henrik Kristoffersen (Nor)     2:33,04 +01,32 1:16,97 1:16,07
 5. Stefan Luitz (Nem)             2:33,13 +01,41 1:16,54 1:16,59
 6. Felix Neureuther (Nem)         2:33,39 +01,67 1:17,01 1:16,38
 7. Luca de Aliprandini (Ita)      2:33,60 +01,88 1:18,31 1:15,29
 8. Roberto Nani (Ita)             2:33,96 +02,24 1:17,36 1:16,60