Zimski športi

Po Lari Gut je konec sezone tudi za Anno Veith

Dunaj, 24. 02. 2017 09.45 |

Avstrijska alpska smučarka Anna Veith je že predčasno končala letošnjo sezono. Veithova, ki je največje uspehe osvajala z dekliškim priimkom Fenninger, je novico o predčasnem tekmovalnem premoru objavila po koncu svetovnega prvenstva v St. Moritzu. Prihodnji teden jo čaka namreč še druga operacija vezi v levem kolenu.

Tina Maze in Anna Veith
Tina Maze in Anna Veith FOTO: AP

"Gre za dolgotrajno in kronično vnetje, edini način, da se trajno rešim nelagodja in da bo lahko še smučala brez bolečin, je operacija. Zato sem privolila v še eno operacijo, saj želim nadaljevati svojo kariero," je sporočila Anna Veith, ki jo bo v torek v zasebni kliniki Hochrum operiral kirurg Christian Hoser. Dvakratna zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala v sezonah 2013/14 in 2014/15 je minulo sezono izpustila zaradi poškodbe kolena, v karavano pa se je po štirinajstmesečni odsotnosti vrnila konec lanskega leta na Semmeringu. Na svetovnem prvenstvu v St. Moritzu ni bila v najboljši formi, odstopila je na superveleslalomu, v veleslalomu pa je bila 22. Pred je na superveleslalomu za svetovni pokal v Cortini d'Ampezzo, na katerem je zmagala Slovenka Ilka Štuhec, s tretjim mestom vpisala prve stopničke po vrnitvi.

Veithova je v svoji karieri skupno osvojila 14 zmag v svetovnem pokalu, 27-letna Salzburžanka je tudi trikratna svetovna prvakinja (kombinacija, superveleslalom in veleslalom) ter aktualna olimpijska superveleslalomska prvakinja.