Zimski športi

Po Katji Višnar zaradi nosečnosti sezono izpušča tudi legendarna Marit Bjoergen

Oslo, 23. 06. 2015 16.59 |

Norveška zvezdnica smučarskega teka Marit Bjoergen je odvrgla bombo, kot se je izrazila, in javnosti razkrila, da je noseča. Rodila bo decembra, kar pomeni, da bo sezono svetovnega pokala 2015/16 izpustila.

Marit Bjoergen
Marit Bjoergen FOTO: Reuters

"Imam za odvreči bombo. Decembra bom postala mama," je za norveško televizijo NRK povedala lastnica šestih olimpijskih odličij Marit Bjoergen. Petintridesetletnica je svoje navijače, ki so pomislili, da je konec njene izjemne kariere, hitro potolažila: "Načrtujem vrnitev. Moj cilj je svetovno prvenstvo v Lahtiju 2017."

Bjoergnova je na zadnjem svetovnem prvenstvu osvojila kar pet odličij, zlata je bila v sprintu, na 10 km, štafeti in na 30 km, srebro je pritekla v skiatlonu. Sicer je v svetovnem pokalu zmagala že 75-krat, skupna zmagovalka je bila štirikrat.