AVDIO in FOTO: Tina Maze: Naredila sem izjemen vikend

Are, 13. 12. 2014 09.48 |

T.Š./D.S./T.V.
229

Švedski Are je gostil žensko slalomsko tekmo svetovnega pokala. Zmagala je Švedinja Maria Pietilae-Holmner, druga je bila Slovenka Tina Maze, tretja je bila še ena Švedinja Frida Hansdotter. Druga slovenska predstavnica Ana Bucik je zasedla 26. mesto.

Po petkovi veleslalomski preizkušnji svetovnega pokala, na kateri je zmago slavila Tina Maze, je bil dan kasneje v švedskem Areju na sporedu še slalom za točke svetovnega pokala. Mazejeva je imela startno številko 4, po prvem teku je bila na 2. mestu. V vodstvu je bila Švedinja Maria Pietilae-Holmner, Mazejeva je zaostajala 22 stotink sekunde, tretja Švedinja Frida Hansdotter pa je imela zaostanek 43 stotink sekunde. Američanka Mikaela Shiffrin je bila na 6. mestu (+0,53). Zaostanki med najboljšimi smučarkami so majhni. V drugi vožnji se vrstni red na prvih treh mestih ni spremenil, zmaga je šla v švedske roke, Peitilae-Holmnerjeva je zmagala, Mazejeva je bila druga, zaostala je le šest stotink sekunde in tako ostala brez zmage, kar bi bila njena druga zmaga v le dveh tekmovalnih dneh. Je pa kot omenjeno osvojila prvo mesto v veleslalomu in drugo mesto v slalomu in znova osvojila kopico točk svetovnega pokala. Tretja Hansdotterjeva je zaostala 32 stotink sekunde. Shiffrinova je zasedla četrto mesto (+0,34). Mazejeva je še utrdila prvo mesto najboljše smučarke v letošnji sezoni, v skupnem seštevku svetovnega pokala (560) ima 257 točk prednosti pred prvo zasledovalko Avstrijko Anno Fenninger (303). V slalomski razvrstitvi svetovneg pokala je Korošica na drugem mestu (209), 11 točk zaostja za tokrat tretjo Handotterjevo.

Na startni listi je bilo 59 smučark, ob Tini Maze še ena slovenska smučarka Ana Bucik, ki je imela številko 55. Bucikova je dobro opravila s prvo progo in je zasedla 24. mesto (+1,92), druga vožnja pa ji tako uspela kot prva. A je osvojila točke za svetovni pokal, zasedla je 26. mesto (+4,28).