Zimski športi

Ogorelc boljši kot Flisar, zmaga v Francijo

Are, 15. 02. 2015 17.34 |

Francoski smučarski krosist Jean Frederic Chapuis je zmagovalec druge preizkušnje svetovnega pokala v Areju na Švedskem. Najboljši Slovenec na tekmi je bil Blaž Ogorelc, ki je osvojil 12. mesto.

Blaž Ogorelc je bil tudi na drugi tekmi svetovnega pokala v Aareju boljši od svetovnega prvaka Filipa Flisarja. Tokrat se je prvič letos uvrstil med najboljših 16, zasedel je 12. mesto, kar je njegova druga najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu. Za mesto je bil boljši le lani na isti progi. Flisar, ki je tako kot na prvi tekmi padel, je tokrat zasedel 27. mesto.

Blaž Ogorelc
Blaž Ogorelc FOTO: Damjan Žibert

"Rekel bi, da je uvrstitev lepa, 12. mesto se sliši dobro glede na položaj. S starti nismo zadovoljni, z drugim delom proge pa bolj, čeprav je imel tudi nekaj sreče. Ko se bo na startu prebil naprej, bo boljši. Start, ki je bila lani njegova vrlina, mu letos ne gre. V Nemčiji naslednji teden bo nova tekma, proga bo drugačna, kratka in bolj ravna. Je pa z dvanajstim mestom prišel do lepe spodbude za naprej," je Ogorevčev dosežek ocenil Primož Vrhovnik, glavni trener reprezentance v smučarskem krosu.

Flisar na Švedskem ni izpolnil visokih pričakovanj. Na progi, ki naj mu bi ustrezala, je bil odličen v kvalifikacijah (2. in 8. mesto), ki do zdaj niso bile njegova vrlina, nato pa izpadel že v prvem izločilnem boju, tako kot v soboto je tudi tokrat padel. Tudi tokrat mu ni uspel že sam start. Zmagal je olimpijski prvak Francoz Jean Frederic Chapuis pred Švicarjem Alexom Fivo in Nemcem Paulom Eckertom, vodilni v svetovnem pokalu Šved Victor Oehling Norberg, pred tem zmagovalec treh zaporednih tekem, se je moral zadovoljiti s 25. mestom.