Zimski športi

Oebergova zmagala v Ribinsku, Razingerjeva 12.

Ribinsk, 24. 01. 2015 14.27 |

Švedska smučarska tekačica Jennie Oeberg je zmagovalka prostega sprinta za svetovni pokal v Ribinsku. Drugo mesto je osvojila Rusinja Natalija Matvejeva, tretja je bila Švicarka Laurien Van Der Graaf. Slovenke so ostale brez finala. Še najvišje se je uvrstila Nika Razinger, ki je bila 12.

Sprinterska tekma v Ribinsku je postregla z zahtevno in razmočeno progo, ki jo je dodatno oteževalo občasno sneženje, prav tako pa se za pot na oddaljeno prizorišče v Ribinsk niso odločili mnogi favoriti, ki so čas tako raje namenili pripravam in treningu. Se je pa tekme udeležila številčna slovenska zasedba, ki je znova zabeležila nekaj odmevnih uvrstitev. Najvišje je prišla Razingerjeva, ki je z 12. mestom vknjižila svoje šeste posamične točke svetovnega pokala. Kot edina v slovenski vrsti se je prebila v polfinale, a zaradi napornega ritma in zelo zahtevne proge tam ostala brez moči za vidnejšo uvrstitev.

Smučarke tekačice so se merile v Ribinsku.
Smučarke tekačice so se merile v Ribinsku. FOTO: Reuters

Manj sreče je imela Katja Višnar, ki je na koncu osvojila 18. mesto. Višnarjeva je bila v četrtfinalu dolgo v "čakalnici" srečnih poraženk, saj je bila njena skupina zelo hitra, a ji je nato preboj med najboljših dvanajst preprečila zadnja skupina, ki je bila prav tako hitra. Francozinja Celia Aymonier je le za nekaj stotink ugnala slovensko reprezentantko. Višnarjeva je sicer v četrtfinalu dobro tekla, v zadnjem kilometru tudi vodila, a morala nato v ciljni ravnini priznati premoč trem sotekmovalkam. Tudi Alenka Čebašek je izpadla v četrtfinalu, kjer je dolgo tekla z ramo ob rami z reprezentančno kolegico Razingerjevo, a nato morala prepustili prednost slednji in Rusinji Anastaziji Docenko. Na koncu je bila Čebaškova uvrščena na 17. mesto. Z 42. časom kvalifikacij je edina brez najboljše trideseterice, kolikor jih nastopi v četrtfinalu, ostala Lea Einfalt.

V moški konkurenci je zmagovalec prostega sprinta italijanski smučarski tekač Federico Pellegrino. Za njim so se zvrstili štirje ruski tekmovalci. Drugi je bil Sergej Ustjugov, tretji Andrej Parfenov, četrti Nikita Krijukov, peti pa Aleksej Petuhov. Šesto mesto je ob tako kot pri ženskah odsotnosti nekaterih najboljših osvojil Norvežan Emil Iversen. Edini Slovenec Boštjan Klavžar je obtičal v kvalifikacijah in osvojil 48. mesto.