Olimpija nadaljuje z zbiranjem točk

Ljubljana, 17. 03. 2012 16.24 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Prvi so v 24. krogu 1. slovenske nogometne lige na zelenico stopili igralci Domžal in Gorice. Z dvema goloma je gostom zmago zagotovil Vito Plut. Lokalni derbi med Rudarjem in Celjem se je končal z remijem 1:1. Koper je slavil v Lendavi z 2:1. Vodilni Maribor pa je brez težav s 3:1 odpravil Muro. Olimpija je z 2:0 ugnala Triglav.

Dare Vršič (levo)
Dare Vršič (levo) FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so si v Kranju že v uvodu tekme hitro priigrali nekaj (pol)priložnosti, v deseti minuti pa je svoj 18. zadetek v sezoni zabil Dare Vršič, potem ko se je žoga po gneči v kazenskem prostoru in strelu Sretena Sretenovića odbila točno na glavo najboljšega strelca lige.

Drugi polčas so bolje začeli Kranjčani, ki so imeli pobudo, a nevarnejšega strela proti gostujočim vratom niso poslali. V 60. minuti je v dvoboju s Sretenovićem v kazenskem prostoru Olimpije padel Anže Jelar, toda sodnik Bojan Mertik se ni odločil za najstrožjo kazen. V 71. minuti je na drugi strani znova poskusil Vršič, njegov močan poskus pa je ukrotil domači vratar Žan Pelko.

Domači trener Siniša Brkić je z menjavami skušal okrepiti napad in doseči želeni zadetek, v igro je poslal tudi Gambijca Ousmana Kolija, ki je debitiral v slovenski prvoligaški konkurenci. Toda domačim se to ni obrestovalo, še več, v sodniškem dodatku je Anej Lovrečič z roba kazenskega prostora s "pomočjo" enega domačih nogometašev postavil končni izid.

V Ljudskem vrtu zmaga Maribora

Mariborčani brez težav premagali Muro s 3:1.
Mariborčani brez težav premagali Muro s 3:1. FOTO: Damjan Žibert
Mariborčani so bili v prvem polčasu boljši tekmec in po nekaj uvodnih ne dovolj dobrih poskusih Etiena Velikonje in Dejana Mezge so v 23. minuti le povedli. Goran Cvijanović je namreč z roba kazenskega prostora dan po podpisu nove pogodbe šestič v tej sezoni zadel tekmečevo mrežo. Kmalu zatem je znova poskusil Velikonja, vendar je bil premalo natančen, zatem pa sta poskusila še Cvijanović in Aleksander Rajčević, a tudi onadva neuspešno. V 44. minuti pa so vijoličasti povsem zasluženo le podvojili prednost, ko je z roba kazenskega prostora lepo zadel Agim Ibraimi.

V drugem polčasu so po pričakovanju napadalneje zaigrali tudi gosti in si v 50. minuti priigrali prvo priložnost, vendar je poskus Nusmirja Fajića Jasmin Handanović zaustavil. Bolj natančen pa je bil znova Ibraimi v 66. minuti, ko je Aleša Luka premagal z močnim strelom z dobrih 30 metrov. S tem je bila tekma tudi dokončno odločena. Deset minut pozneje so se sicer tudi gostujoči nogometaši in navijači veselili zadetka, ko je po kotu Timoteja Dodleka z glavo zabil Fajić. Ta je zapretil tudi še v 86. minuti, vendar je mariborski vratar žogo odbil, minuto zatem pa je znova sprožil Ibraimi, a je takrat Luk z nekaj težavami žogo ukrotil.

Hit Gorica
Hit Gorica FOTO: Miro Majcen
Plut z dvema goloma prinesel zmago

V domžalskem Športnem parku je prvi zadetek padel v 32. minuti, ko so zadeli gosti. Rok Buzeti je imel na levi strani veliko časa, z globinsko podajo je v kazenskem prostoru našel Vita Pluta, ki je nekoliko z desne strani zadel spodnji kot domžalskih vrat. Blizu novega zadetka so bili Primorci tudi v 42. minuti, ko se je sam pred Nejcem Vidmarjem znašel Sandi Arčon, a z lobom kar precej zgrešil vrata. Domžalčani so v prvem polčasu dvakrat zahtevali tudi enajstmetrovko, vendar je Vojko Goričan tako v 26. po padcu Mitje Zatkoviča v kazenskem prostoru kot tudi v 36. minuti po oviranju Damirja Pekiča s strani Mihe Gregoriča ni dosodil.

Drugi polčas se je začel precej dinamično s streli na obeh straneh, že v 50. minuti pa je Goričan dosodil najstrožjo kazen, in sicer v korist Gorice. V dvoboju s Hanžičem je v kazenskem prostoru po podaji Gorana Galešića s prostega strela padel Welle Ndiaye (ta je malce pozneje s "škarjicami" kar namučil Vidmarja), glavni delivec pravice je sicer sprva pokazal na prekršek Novogoričana, nato pa vendarle na belo točko. Zanesljiv izvajalec enajstmetrovke je bil Plut.

Med 70. in 72. minuto so domači kar trikrat poskusili s streli ukaniti nekdanjega čuvaja mreže pri Domžalah Darka Brljaka, posebej nevarno je bilo po strelih Zatkoviča in Pekiča, toda goriški vratar je mrežo ohranil nedotaknjeno. Domžalski nogometaši so v zaključku poskušali priti do ugodnejšega izida, toda minuto pred koncem tekme so ostali brez Ivana Knezovića, ki je dobil drugi rumen karton. V izdihljajih tekme jim je uspelo le še zabiti častni zadetek, Saša Aleksander Živec si je lepo priigral strel na levi strani kazenskega prostora in zabil častni gol.

Lokalni derbi brez zmagovalca

Lokalni derbi se je na stadionu Ob jezeru med Rudarjem in Celjem končal brez zmagovalca z izidom (1:1). V ne preveč navdušujoči igri so v 30. minuti z igralcem manj na igrišču ostali gostje. Rdeči karton je upravičeno dobil Saša Bakarić, ki je z grobim prekrškom zaustavil Luko Majcna. Velenjčani so potrebovali le dve minuti, da so številčno premoč unovčili z golom. Damjan Trifković je z močnim strelom od daleč premagal celjskega vratarja. V nadaljevanju so gostje kljub igralcu manj prišli do izenačenja. Sebastjan Gobec je podal v kazenski prostor, tam pa je najvišje skočil Matej Centrih in postavil končni izid tekme 1:1.

Celjani so zabeležili tretji zaporedni remi.
Celjani so zabeležili tretji zaporedni remi. FOTO: Damjan Žibert

Koper zmagal v Lendavi

Nogometaši Luke Koper so se v Lendavi veselili prve spomladanske zmage. Gostitelji so v 51. minuti povedli z 1:0. Po podaji Naser Kajtazija je v kazenskem prostoru z glavo zadel Boštjan Zelko. Mladi igralci Nafte niso zdržali naleta Koprčanov, ki so rezultat izenačili v 71. minuti, ko je zadel Enes Handanagić. Prvo zmago 'kanarčkov' je v nadaljevanju prvenstva  v 79. minuti zagotovil Bojan Đukić.