Zimski športi

Norvežanom štafeta v Ruhpoldingu, Slovenci 16.

Ruhpolding, 15. 01. 2016 17.09 |

Norvežani Ole Einar Bjoerndalen, Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe in Emil Hegle Svendsen so zmagovalci moške biatlonske štafete v nemškem Ruhpoldingu na 4 x 7,5 kilometra. Drugo mesto so z zaostankom 14 sekund osvojili Rusi, tretje pa Avstrijci, ki so zaostali dobrih 35 sekund.

Jakov Fak je odlično opravil svoje delo v štafeti.
Jakov Fak je odlično opravil svoje delo v štafeti. FOTO: Damjan Žibert

Zanimiv je bil predvsem boj za tretje mesto, kjer so Avstrijci dovolili, da so jih na zadnjem streljanju ujaeli Francozi, v zadnjem krogu pa je Avstrijec Simon Eder dokazal, da ima precej več moči od soimenjaka Francoza Simona Desthieuxa.

Slovenci so osvojili skromno 16. mesto. Klemen Bauer je v svoji predaji končal kot 16., Jakov Fak je z odličnim nastopom štafeto pripeljal na četrto mesto, a je Rok Tršan po dveh kazenskih krogih nazadoval na 16. Miha Dovžan pa je to uvrstitev obdržal. Slovenija je zaostala štiri minute. V soboto bosta na sporedu obe tekmi s skupinskim startom, a brez slovenske udeležbe.

"Klemnu se zdaj v januarja pozna pomanjkanje treningov in posledice bolezni, a kljub vsemu mislim, da je bila danes dosegljiva deseterica. Fantje so dali vse od sebe, od načrtov pa nas je oddaljila le ena šibka poteza. Verjetno Rok ni povsem dobro ocenil pogojev na strelišču in optimalno naredil korekcije, nato je izgubil še nekaj ritma, kar nas je vrglo nazaj, nova priložnost pa se nato seveda ni pokazala," je po tekmi povedal slovenski trener Tomaš Kos.

1. Norveška 1:17:05,0/0
(Ole Einar Bjoerndalen, Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen)