Zimski športi

Norvežanki zlati, Slovenki zasedli 9. mesto

Falun, 22. 02. 2015 15.06 |

Na svetovnem nordijskem prvenstvu je bil v Falunu na sporedu ekipni sprint v smučarskih tekih v ženski konkurenci. Zlato sta osvojili norveški tekačici, slovenski tekačici Višnarjeva in Razingerjeva sta med eltino deseterico zasedli deveto mesto.

Norveški smučarski tekačici Ingvild Flugstad Oestberg in Maiken Caspersen Falla sta na ekipnem sprintu na svetovnem prvenstvu v Falunu osvojili zlato odličje. Slovenki Katja Višnar in Nika Razinger sta nastopili v finalu deseterice, v njem pa sta osvojili deveto mesto. Do srebra sta z zaostankom 8,17 sekunde pritekli Švedinji Ida Ingermarsdotter in Stina Nilsson, do brona pa Poljakinji Justyna Kowalczyk in Sylwia Jaskowiec, zaostali sta 8,48 sekunde.