Zimski športi

Norvežankam štafetna preizkušnja, Slovenke desete

Falun, 26. 02. 2015 15.05 |

Norveška ženska štafeta na čelu z Marit Bjoergen je osvojila zlato medaljo na preizkušnji 4 x 5 kilometrov na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Falunu. Za Norveško sta se na stopničkah zvrstili še domača ekipa Švedske in Finska. Slovenija je bila deseta.

Marit Bjoergen in norveške kolegice so bile znova neustavljive.
Marit Bjoergen in norveške kolegice so bile znova neustavljive. FOTO: Reuters

Norveška v postavi Heidi Weng, Therese Johaug, Astrid Uhrenholdt Jacobsen in Marit Bjoergen je slavila prepričljivo, z 29 sekundami naskoka. Švedinje Sofia Bleckur, Charlotte Kalla, Maria Rydqvist in Stina Nilsson pa so na koncu za sekundo in pol ugnale bronaste Finke Aino-Kaiso Saarinen, Kerttu Niskanen, Riitta-Liiso Roponen in Kristo Parmakoski.

Nastopila je tudi slovenska četverica. Anamarija Lampič, Katja Višnar, Nika Razinger in Lea Einfalt so na koncu prišle do desetega mesta (+ 4:15,8).

Marit Björgen se je s izenačila z Rusinjo Jeleno Vjalbe

Marit Björgen se je s štirinajstim naslovom svetovne prvakinje na prvem mestu vseh časov izenačila z Rusinjo Jeleno Vjalbe.

Izidi, ženska štafeta 4 x 5 km: