Zimski športi

Nilssonova premočna za Norvežanke v Kanadi, Fabjanova izpadla v polfinalu

Quebec, 04. 03. 2016 23.10 |

Švedinja Stina Nilsson je zmagovalka prostega sprinta za svetovni pokal v Quebecu. Drugo mesto je osvojila Norvežanka Maiken Caspersen Falla (+0,1), tretje pa rojakinja Heidi Weng (+0,6). Vesna Fabjan je izpadla v polfinalu, Alenka Čebašek pa v četrtfinalu. Anamarija Lampič in Nika Razinger sta končali v kvalifikacijah.

V finalu je norveško falango presenetila Stina Nilsson, za njo so se zvrstile Caspersen Falla, Heidi Weng, Ingvild Flugstad Oestberg in Astrid Jacobsen. Znova je dobro nastopila bronasta z olimpijskih iger v Sočiju 2014 Vesna Fabjan. Potem ko je v kvalifikacijah dosegla deseti čas, si je v četrti četrtfinalni skupini polfinale priborila kot srečna poraženka, saj je bila njena skupina najhitrejša. Fabjanova je v cilj pritekla kot tretja in si skupaj s Švedinjo Hanno Falk zagotovila polfinalni nastop.

Vesna Fabjan
Vesna Fabjan FOTO: Miro Majcen

Vesna Fabjan je pred tremi dnevi ob začetku kanadske turneje izenačila letošnjo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu, ko je bila v prostem sprintu sedma. Tokrat je znova kazalo na novo dobro uvrstitev, a se je Besničanki ustavilo v polfinalu. Ni bila konkurenčna tekmicam, v svoji skupini je končala šele na šestem mestu, skupno in s tem zaključila tekmovanje. Ostale Slovenke so nastopile v skladu s pričakovanji. Mladi medtem ko je Alenaka Čebašek z osmim časom kvalifikacij še nastopila v četrtfinalu najboljše trideseterice, a se poslovila s petim mestom v svoji skupini. Na koncu je z mestom znova vknjižila točke svetovnega pokala.

V moški konkurenci, kjer Slovenci ne nastopajo, se je zmage veselil Francoz Baptiste Gros (3:36,3), ki je tako vpisal prvo zmago za Francijo v zgodovini smučarskega teka. Drugo mesto je osvojil Kanadčan Alex Harvey (+0,6), tretji pa je bil Rus Sergej Ustjugov (+0,8).