Zimski športi

Neureutherju zadnji slalom v sezoni

Lenzerheide, 17. 03. 2013 12.29 |

Nemec Felix Neureuther je dobil zadnji slalom v sezoni svetovnega pokala alpskih smučarjev v švicarskem Lenzerheideju. Vodilni po prvi vožnji je tudi na drugi progi smučal odlično ter bil hitrejši od Avstrijca Marcela Hirscherja (+0,36) na drugem in Hrvata Ivice Kostelića (+0,51) na tretjem mestu.

Felix Neureuther
Felix Neureuther FOTO: Reuters

Marcel Hirscher, tretji po prvi vožnji, je tudi po finalnem slalomskem obračunu sezone stopil na zmagovalni oder ter s stopničkami končal sijajno sezono, v kateri je drugič zapored osvojil veliki kristalni globus za zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala ter se prvič v karieri veselil malega kristalnega globusa v slalomskem seštevku. Hirscher se je na prav vseh slalomih v tej zimi, vključno z obema paralelnima preizkušnjama, uvrstil na stopničke.

Tekmovalci, ki so na zadnjem slalomu stopili na zmagovalni oder, so tudi trije prvouvrščeni tekmovalci v slalomskem seštevku. Hirscher je premočno zmagal z 980 točkami, na drugem mestu je Felix Neureuther (716), tretji pa je Ivica Kostelić (535), ki je s tretjim mestom potrdil tudi končni slalomski bron ter za le tri točke prehitel Šveda Andreja Myhrerja, ki je pristal na četrtem mestu slalomskega seštevka. Myhrer, lanski dobitnik slalomskega globusa, je na zadnjem slalomu s četrtim mestom izgubil neposredni boj z izkušenim Hrvatom za tretje mesto slalomskega seštevka.

1. Felix Neureuther (Nem) 1:52,20 58,96 53,24
2. Marcel Hirscher (Avt) 1:52,56 +00,36 59,47 53,09
3. Ivica Kostelić (Hrv) 1:52,71 +00,51 59,30 53,41
4. Andre Myhrer (Šve) 1:53,28 +01,08 59,96 53,32
5. Steve Missillier (Fra) 1:53,49 +01,29 59,74 53,75
6. Mario Matt (Avt) 1:53,55 +01,35 1:00,42 53,13
7. Markus Larsson (Šve) 1:53,80 +01,60 1:00,74 53,06
8. Benjamin Raich (Avt) 1:54,14 +01,94 1:00,69 53,45