Zimski športi

Neunerjevi še zadnja sprinterska zmaga, Gregorinova 28.

Ljubljana, 16. 03. 2012 15.11 |

Nemška biatlonka Magdalena Neuner je zmagovalka ženskega sprinta za svetovni pokal v ruskem Hanti Mansijsku. Andreja Mali je osvojila 28. mesto, Teja Gregorin pa 43.

Teja Gregorin
Teja Gregorin FOTO: Damjan Žibert

Na 7,5 km dolgi progi je kljub dvema kazenskima krogoma za tri sekunde prehitela Ukrajinko Vito Semerenko in za 16 sekund Belorusinjo Darjo Domračevo. Andreja Mali je osvojila 28. mesto, Teja Gregorin pa 43.

25-letna Neunerjeva, ki bo v nedeljo sklenila bogato športno kariero, je na najboljši poti, da po današnji zmagi, že 34. v karieri, osvoji tudi prvo mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala. Svojo moč je potrdila danes, ko je z izrednim tekom nadomestila dva kazenska kroga, Semerenkova je bila brez kazni, Domračeva pa je morala na krog ob strelišču enkrat. Njena prednost pred Domračevo v skupnem seštevku je zdaj že 67 točk.

"Danes sem se izredno zabavala. Enostavno ne čutim nobenega pritiska več. Seveda pa si za spomin želim veliki kristalni globus zmagovalke svetovnega pokala, ki bi ga rada odnesla domov," je po zmagi povedala Nemka, ki ima že dva tovrstna pokala iz let 2008 in 2010.

Slovenki sta pokazali le povprečen nastop v smučini. Malijeva je z ničlo zaostala 2:08 minute, Gregorinova, roke so se ji zatresle stoje, ko je zgrešila trikrat, pa 2:42 minute.