Zimski športi

Neunerjeva nadaljuje serijo, Gregorinova 14.

Holmenkollen, 17. 03. 2011 12.24 |

Najuspešnejša športnica nedavnega biatlonskega svetovnega prvenstva v ruskem Hanti Mansijsku Nemka Magdalena Neuner nadaljuje serijo uspehov. Tokrat je bila najboljša v sprintu v Holmenkollnu.

Tadeja Gregorin
Tadeja Gregorin FOTO: Damjan Žibert

24-letna Magdalena Neuner (21:04,6/1) je za 31,3 sekunde ugnala Norvežanko Toro Berger, ki je prav tako morala enkrat v kazenski krog, ter že za več kot 46 sekund Belorusinjo Darjo Domračevo, ki je zgrešila dve tarči. Nemka, po novem že 10-kratna svetovna prvakinja, si je z današnjo zmago priborila tudi mali kristalni globus v sprinterskem seštevku svetovnega pokala. S peto zmago v sezoni je poskrbela, da je tudi boj za skupno zmago postal napet, saj bo imela najboljše izhodišče Neunerjeva tudi v sprintu.

Med Slovenkami je točke za 14. mesto osvojila Teja Gregorin. Gregorinova je enkrat morala zaviti v kazenski krog, v smučini pa je bila 1,13 minute počasnejša od Nemke. Andreja Mali in Tadeja Brankovič sta točke svetovnega pokala zapravili na strelišču. S tremi oziroma štirimi kazenskimi krogi sta osvojili 47. in 59. mesto, s čimer sta si zagotovili nastop na sobotnem zasledovanju.