Zimski športi

Morgenstern znova najboljši, Kranjec sedmi

Courchevel, 12. 08. 2011 21.03 |

Avstrijec Thomas Morgenstern (283,8) je niz nepremaganosti nadaljeval tudi na peti posamični tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih. Kranjec je zasedel sedmo mesto.

Avstrijec Morgenstern je bil znova razred zase in je po zmagah v Wisli, Szczyrku, Zakopanah, Hinterzartnu slavil tudi v francoskem Courchevelu. Najboljši Slovenec je bil Robert Kranjec (258,2) na sedmem mestu. Vsi slovenski orli so se brez večjih težav uvrstili na glavno tekmo, kjer pa so znova ostali brez uvrstitve na zmagovalni oder. Kranjec je z odličnim drugim skokom, dolgim kar 130 metrov, v finalni seriji prevzel vodstvo, ki pa je bilo bolj kratkega daha.

Poleg Morgensterna sta se na stopničke v francoskem skakalnem središču postavila Nemec Richard Freitag (280,6), ki je bil drugi, in Poljak Kamil Stoch (277,2) na tretjem mestu. Od ostalih Slovencev je bil Peter Prevc 18. (228,0), Jure Šinkovec 21. (218,9), Dejan Judež 25. (217,1) in Mitja Mežnar 30. (198,7). Jurij Tepeš je na 32. mestu edini ostal brez nastopa v finalni seriji.