Ligety spet nepremagljiv za konkurenco

Val Gardena, 16. 12. 2012 10.28 |

T.Š./STA
4

Veleslalom za svetovni pokal v Val Gardeni je prepričljivo dobil Američan Ligety, drugi je bil Avstrijec Hirscher, tretji pa Francoz Fanara. Slovenca Janez Jazbec in Klemen Kosi se nista uvrstila v finale.

Vodilni v veleslalomskem seštevku Američan Ted Ligety je zanesljivo zmagal na veleslalomu za svetovni pokal na progi Gran Risa v italijanski Val Gardeni. Veliko prednost je imel že po prvem teku in jo je z zanesljivo vožnjo tudi na koncu ubranil. Drugi je bil Avstrijec Marcel Hirscher (+2.04), tretji pa Francoz Thomas Fanara (+3.27).

Ligety (1:70,10) je bil že v prvi vožnji v vodstvu, prvi zasledovalec, branilec skupne zmage in najboljši veleslalomist minule sezone, Avstrijec Hirscher je na drugem mestu zaostal za kar 2,40 sekunde. Tretji čas je postavil Francoz Alexis Pinturault, ki je za vodilnim nabral za 2,72 sekunde zaostanka. Ligety, ki je zmagal na uvodnih dveh veleslalomih v Söldnu in Beaver Creeku, na prejšnjem v Val d'Iseru pa je bil tretji, je tudi po veleslalomski postaji v italijanskih Dolomitih v vodstvu v veleslalomskem seštevku s 360 točkami. Njegov prvi zasledovalec branilec skupne zmage in najboljši veleslalomist minule sezone, Avstrijec Marcel Hirscher (320), zaostaja za 40 točk. V skupnem seštevku je Ligety (508) nekoliko zmanjšal zaostanek za vodilnim Norvežanom Akslom Lundom Svindalom (614), ki vodi s prednostjo 106 točk.

Na startu sta bila dva slovenska predstavnika, ki sta nastope končala v prvi vožnji. Janez Jazbec je na drugem veleslalomu zapored ostal brez točk svetovnega pokala na 45. mestu (+7,80), Klemen Kosi pa je zasedel končno 48. mesto (+8,27).