Zimski športi

AVDIO: Lesser svetovni prvak v zasledovanju, Fak osmi

Kontiolahti, 08. 03. 2015 13.56 |

Nemec Erik Lesser je novi biatlonski svetovni prvak v zasledovanju, srebrno medaljo je osvojil Norvežan Tarjei Boe, Rus Anton Šipulin je bil bronast. Jakov Fak je moral trikrat v kazenski krog in je osvojil osmo mesto.

Do naslova je Nemec Lesser danes v Kontiolahtiju na Finskem prišel po zaslugi brezhibnega streljanja. Srebrno medaljo je osvojil Norvežan Tarjei Boe, ki je zaostal dobre pol minute, tretji je bil Rus Anton Šipulin, oba sta morala enkrat v kazenski krog, ki je zaostal še sekundo več. Najboljši slovenski tekmovalec Jakov Fak (+ 1:04,5/3) je moral trikrat v kazenski krog in osvojil osmo mesto. Drugi slovenski tekmovalec Klemen Bauer je zgrešil kar petkrat in bil 39. (3:12,9/3).

Fak je boljšo uvrstitev in boj za medalje zapravil v prvi polovici tekme, ko je na dveh streljanjih zgrešil trikrat in nazadoval na 22. mesto. V nadaljevanju je bil brez napak in si priboril deseterico. Dobro je kazalo tudi Bauerju, ki je bil dvakrat nenatančen na drugem streljanju, po tretjem pa napredoval s 47. mesta v sprintu na 29. Svojo uvrstitev je nato pokvaril na zadnjem strelskem postanku, ko je moral v kazenski krog trikrat, vseeno pa si je priboril nove točke svetovnega pokala.

V ospredju je tekmo zanesljivo dobil Lesser, za srebro in bron pa so se spopadli Norvežan Tarjei Boe, ki je v tretjem nastopu na SP osvojil že tretjo medaljo, Rus Anton Šipulin in Čeh Michal Šlesingr. Najmanj moči je imel v končnici Čeh.