Zimski športi

Kroell v Kvitfjellu spet na vrhu

Kvitfjell, 03. 03. 2012 12.53 |

Avstrijski alpski smučar Klaus Kroell je zmagovalec smukaške preizkušnje svetovnega pokala v norveškem Kvitfjellu. Slovenska peterica specialistov za hitre discipline je ostala brez točk.

Moška smučarska elita se za nove točke v hitrih disciplinah poteguje na progi Olyimpiabakken v Kvitfjellu, kjer pa je po superveleslalomu in današnjem smuku razred zase Avstrijec Klaus Kroell. Omenjeni je namreč izkoristil dobre pogoje na progi, predvsem pa izjemno vidljivost, zaradi katere je vrstni red na vrhu dodobra premešan. Kroell se je z zmago zavihtel tudi na prvo mesto v skupnem seštevku smukaške razvrstitve svetovnega pokala.

Klaus Kroell
Klaus Kroell FOTO: Reuters

Na drugem mestu je preizkušnjo končal domačin Kjetil Jansrud, tretji pa je bil Aksel Lund Svindal. Pod pričakovanji je nastopil Kranjskogorčan Andrej Šporn, ki je pričakoval nov vrhunski smukaški dosežek, a ga je na nekaj delih proge polomil in ostal brez uvrstitve med dobitnike točk (32. mesto). Boštjan Kline je bil 40., Rok Perko 42., Gašper Markič 47., Tomaž Sovič pa bo moral na prvo uvrstitev na tekmah svetovnega pokala še nekoliko počakati, saj je s svojim nastopom končal predčasno.