Zimski športi

Kranjska Gora, 05. 03. 2016 13.22 |

Zmagovalec veleslaloma za 55. pokal Vitranc je Marcel Hirscher. Avstrijec je vodil že po prvi vožnji in v drugo zgolj še obranil prednost za zmago, ki mu je prinesla tudi mali kristalni globus. Drugi je bil zmagovalec zadnjih štirih veleslalomov Alexis Pinturault, tretji pa Henrik Kristoffersen.

Iz 24UR: Smučarski praznik v Kranjski Gori
Marchel Hirscher je osvojil mali kristalni globus v veleslalomu.
Marchel Hirscher je osvojil mali kristalni globus v veleslalomu. FOTO: Damjan Žibert

V Kranjski Gori je bil na sporedu veleslalom za 55. pokal Vitranc. Včeraj smo lahko spremljali skrajšan veleslalom, ki je nadomeščal odpadlega iz Garmisch Partenkirchena. Danes so organizatorji kljub rahlemu sneženju štart postavili nazaj na prvotno mesto, tako da so se smučarji lahko v prvi vožnji spopadli s celotno postavitvijo. Pred drugo vožnjo pa se je vreme močno poslabšalo, nad strmino se je prikradla tudi megla in organizatorji so bili primorani zopet znižati štartno mesto. Toda slabše razmere niso zmotile Marcela Hirscherja, ki je zanesljivo ubranil prednost iz prve vožnje in se veselil nove veleslalomske zmage. Avstrijec je z zmago osvojil tudi mali kristalni globus v veleslalomskem seštevku. Drugi je bil včerajšnji zmagovalec Alexis Pinturault, ki je tako prvič po štirih zaporednih veleslalomih ostal brez zmage. Tretji je bil Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je na stopničke napredoval s petega mesta po prvi vožnji. Edini Slovenec v finalu je bil Žan Kranjec, ki je tako kot včeraj zasedel 16. mesto. Žal pa to mesto ni zadoščalo, da bi v letošnji sezoni lahko še enkrat nastopil na veleslalomski tekmi. Za uvrstitev na finale svetovnega pokala, ki bo v St. Moritzu, mu je zmanjkalo zgolj pet točk. Na finale se namreč uvrsti 25 najboljših smučarjev v vsaki disciplini. Kranjec je v veleslalomskem seštevku končal na nehvaležnem 26. mestu.

Hirscher že po prvi vožnji najboljši
Najbolje je s prvo vožnjo opravil vodilni smučar tako v skupnem seštevku svetovnega pokala, kot tudi v specialni veleslalomski razvrstitvi, Marcel Hirscher. Avstrijec je imel pred drugo vožnjo slabe pol sekunde (+0.41) prednosti pred včerajšnjim zmagovalcem Francozom Alexisom Pinturaultom. 24-letni Francoz je zmagal zadnje štiri veleslalome v svetovnem pokalu. Na tretjem mestu je bil po prvi vožnji Nemec Felix Neureuther (+0.65), ki je s številko 1 tudi otvoril današnje dogajanje v Kranjski Gori.

Žan Kranjec je ostal brez nastopa na finalu svetovnega pokala.
Žan Kranjec je ostal brez nastopa na finalu svetovnega pokala. FOTO: Damjan Žibert

Od Slovencev se je tako, kot včeraj v finale uvrstil zgolj Žan Kranjec, ki je bil po prvi vožnji 13. Ostali so bili z visokimi štartnimi številkami pričakovano prepočasni. Martin Čater je zasedel 36. mesto, Žan Grošelj pa 39. Klemen Kosi, Mišel Žerak in Jakob Špik zahtevne prve vožnje niso končali. Na splošno smo videli veliko odstopov, saj je v cilj prišlo 44. iz med 76. tekmovalcev.