Zimski športi

Kowalczykova Tour začela z zmago, Fabjanova 22.

Oberhof, 29. 12. 2011 16.41 |

Poljska šampionka v smučarskih tekih Justyna Kowalczyk je dobila uvodno preizkušnjo, šesto izvedbo novoletne tekaške turneje. Najboljša Slovenka je bila z 22. mestom Vesna Fabjan.

Šesto izvedbo novoletne tekaške turneje je najbolje začela Poljakinja Justyna Kowalczyk. Zmagovalka zadnjih dveh turnej je v prologu tako imenovanega Toura de Ski na 2,5 km prosto v nemškem Oberhofu dosegla čas 7:03,7 in premagala Norvežanko Marit Bjørgen za 0,4 sekunde, tretje mesto pa je osvojila Švedinja Hanna Brodin (+ 4,0).

Vesna Fabjan je prolog končala na 22. mestu.
Vesna Fabjan je prolog končala na 22. mestu. FOTO: Reuters

Izkazala se je tudi Vesna Fabjan, ki je zasedla 22. mesto (+ 17,6), Alenka Čebašek je bila 39. (+ 24,4), Barbara Jezeršek 46. (+27,6) in Katja Višnar 48. (+ 28,5) med 74 tekmovalkami. V Oberhofu je v sredo deževalo in dobro pripravljena proga je čez noč zmrznila, tako da je bila precej hitrejša kot lani. "Z rezultatom sem zelo zadovoljna. V prvem delu sem morda malo zaspala, zaključek pa je bil izvrsten. Že do vrha klanca sem nekaj nadoknadila in potem še do cilja, kar je bilo zelo pomembno. Glavno je, da imam točke, vendar pa so še rezerve. To je spodbuda za naprej, da se mi je odprlo tudi na malo večji razdalji. Proga je bila zelo dobra, smučke tudi, tako da grem malo bolj sproščeno naprej," je po odličnem nastopu povedala Fabjanova, ki je dosegla svoj najboljši rezultat na večji razdalji od sprinta.