Zimski športi

Košir in Marguč nadaljujeta z dobrimi nastopi

Garmisch-Partenkirchen, 06. 02. 2015 16.59 |

Žan Košir in Rok Marguč nadaljujeta uspešne nastope v svetovnem pokalu deskarjev na snegu. Na tekmi v paralelnem veleslalomu v nemškem Sudelfeldu sta se oba uvrstila v izločilne boje. Košir je zaostal le za dvakratnim olimpijskim prvakom Rusom Vicom Wildom.

Žan Košir
Žan Košir FOTO: Damjan Žibert

Tretji čas je postavil svetovni prvak Rus Andrej Soboljev, Rok Marguč pa je zasedel osmo mesto. Jernej Demšar je dosegel 23., Rok Flander 29., Jure Hafner pa 30. čas. Za Žana Koširja je pomembno tudi to, da se njegov najbližji zasledovalec v skupnem seštevku svetovnega pokala Italijan Roland Fischnaller spet ni uvrstil v finale.

Pri ženskah je bila v kvalifikacijah najhitrejša Čehinja Ester Ledecka, Gloria Kotnik je s 26. časom ostala brez uvrstitve v finale.