Zimski športi

Izvrstni Kline v superveleslalomu zaostal le za Kildejem

Hinterstoder, 27. 02. 2016 12.20 |

Na superveleslalomski tekmi za svetovni pokal se je izkazal slovenski reprezentant Boštjan Kline. Mariborčan, ki je šel na progo s številko 5, je zasedel odlično drugo mesto, Klemen Kosi je bil 10. Zmagal je Norvežan Kilde.

V avstrijskem Hinterstoderju je bil na sporedu moški superveleslalom, ki je štel za točke svetovnega pokala. Na startu je bilo kar 67 smučarjev, tudi štirje slovenski reprezentanti: Boštjan Kline, Klemen Kosi, Martin Čater in Tilen Debelak.

Kline je šel na progo s startno številko 5 in je v cilju prevzel vodstvo in ga nato zadržal vse do nastopa smučarja s številko 12, Aleksandra Aamodta Kildeja. Norvežan je bil od Slovenca hitrejši za 24 stotink sekunde. Tretje mesto je zasedel Avstrijec Marcel Hirscher. Kline se je še drugič uvrstil na stopničke v svetovnem pokalu, drugi je bil na smuku v Garmisch-Partenkirchnu. Kosi je zasedel deseto mesto.

Kline, ki bo 9. marca dopolnil 25 let, je v Hinterstodru osvojil prve stopničke v svetovnem pokalu v superveleslalomu. Za nekdanjega dvojnega mladinskega svetovnega prvaka v smuku in superveleslalomu iz Crans Montane leta 2011 je po težavah s poškodbami tako res sijajna sezona. Kline je po dvojnih stopničkah, v tej sezoni ima še štiri uvrstitve med najboljših petnajst, najvišje uvrščeni Slovenec v razvrstitvi svetovnega pokala. Z novimi stopničkami je skočil za sedem mest na 22. mestu skupno, v posebnem superveleslalomskem seštevku je 14., v posebnem smukaškem seštevku pa 18.

Boštjan Kline
Boštjan Kline FOTO: AP

Zelo dobro je nastopil tudi Klemen Kosi, ki je bil na startu tik za moštvenim kolegom s številko šest. Ob prihodu v cilj je z zaostankom 1,03 sekunde pristal na tretjem mestu, nato pa izgubil še sedem mest, s skupnim zaostankom 1,27 sekunde je osvojil deseto mesto, kar je njegov najboljši superveleslalomski izid v svetovnem pokalu ter drugi najboljši izid po sedmem mestu na letošnji alpski kombinaciji v Wengnu.

Na startu sta bila še dva Slovenca Martin Čater in Tilen Debelak s številkama 53 in 64. Čater, z zaostankom 3,11 sekunde, in Debelak, z zaostankom 4,66 sekunde, sta bila prepočasna za prvo trideseterico in točke.