Kline šesti v Garmischu, zmaga Avstrijcu Reicheltu

Garmisch-Partenkirchen, 28. 01. 2017 11.22 |

T.Š./STA/Ž.L.
3

Najboljše alpske smučarje je v Garmisch-Partenkirchnu čakal peti smuk za točke svetovnega pokala v tej sezoni. Zmagal je Avstrijec Hannes Reichel, Boštjan Kline je zasedel šesto mesto.

Boštjan Kline
Boštjan Kline FOTO: AP
Garmisch-Partenkirchen in slovita proga Kandahar sta gostila drugi zaporedni smuk svetovnega pokala v pičlih dveh dneh. Prvega, nadomestnega za Wengen, ki ga je dobil Američan Travis Ganong, so zaznamovali grdi padci in odstopi, med njimi proge nista zvozila do cilja Slovenca Boštjan Kline in Martin Čater, Klemen Kosi je svojo prvo smukaško točko v tej zimi osvojil s 30. mestom, Rok Perko je bil daleč prepočasen na 43. mestu.

Prvi slovenski nastop je tudi na drugem smuku pripadel Klinetu, ki je na temu prizorišču pred letom dni prišel do svojih prvih stopničk, natančneje do drugega mesta na smuku. Mariborčan je imel startno številko 2 in je zasedel šesto mesto (+0.92). Zmagal je Avstrijec Hannes Reichelt, imel je startno številko 1, drugi je bil Italijan Peter Fill (+0.16), tretji je bil Švicar Beat Feuz (+0.52).

Rezultatsko je bil dober, predvsem pa je dobro to, da je ostal miren in zbran ter da se je dobro pripravil na današnjo tekmo. Včeraj je bil v igri podoben rezultat, tako da sem z današnjim zadovoljen. Smučarsko je pa tako, da ni bil edini, ki je delal napake. To so bili rezultati na regularni tekmi, najboljših deset je pokazalo največ, tako da smo zadovoljni. Peter Pen, trener za hitre discipline v slovenski reprezentanci

Petindvajsetletni Mariborčan se je še tretjič tej zimi uvrstil med najboljših pet. V Val d'Iseru je bil peti na superveleslalomu. Od novih stopničk v Garmischu so Klineta tokrat ločile štiri desetinke sekunde. Ostali trije slovenski smukači, Kosi, Perko in Čater, so ostali brez točk. "Lahko sem samo srečen, da nisem naredil kakšne večje napake. Glede na to, da sem bil prvi in nisem imel primerjav, sem mislil, da sem smučal preveč varno oziroma taktično, kar pa se je izkazalo za zmagovito formulo," je bil zadovoljen Avstrijec, ki lahko sproščeno pričakuje februarsko svetovno prvenstvo.