Zimski športi

St. Moritz, 07. 02. 2017 11.35 |

M.F./T.Š./STA
2

Na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju so smukači opravili prvi trening. Ponedeljkov je odpadel zaradi slabih vremenskih razmer, tokrat pa je jim je šlo po načrtih. Najhitrejši je bil domačin Beat Feuz, najboljšo slovensko uvrstitev je dosegel Boštjan Kline z 28. mestom.

Švicar Beat Feuz je bil najhitrejši na prvem treningu smuka pred svetovnim prvenstvom v alpskem smučanju v St. Moritzu. Domači matador si je prismučal 0,21 stotinke sekunde prednosti pred Francozom Briceom Rogerjem, še stotinko več je zaostal Patrick Küng. Najboljši Slovenec je bil Boštjan Kline na 28. mestu, ki je zaostal 1,95 sekunde.

Martin Čater je dosegel 36. čas; za Feuzom je zaostal 2,39 sekunde, Miha Hrobat je bil 38. (+2,57), Klemen Kosi 40. (2,73), Rok Perko 44. (3,15), Tilen Debelak 66. (6,03)) Štefan Hadalin pa je dosegel 68. (6,37) čas prvega treninga.