Zimski športi

Klinčeva mladinska svetovna podprvakinja, Križnarjeva bronasta

Salt Lake City, 01. 02. 2017 22.26 |

Slovenski smučarski skakalki Ema Klinec in Nika Križnar sta na mladinskem svetovnem prvenstvu osvojili drugo oziroma tretje mesto. Zmagala je Italijanka Manuela Malsiner.

V Salt Lake Cityju, kjer so pred 15 leti potekale olimpijske igre, na katerih so slovenski skakalci osvojili bronasto odličje na ekipni tekmi, sta na srednji skakalnici za nov velik uspeh dosegli Ema Klinec in Nika Križnar, ki sta na mladinskem svetovnem prvenstvu osvojili drugo oziroma tretje mesto. Zmagala je Italijanka Manuela Malsiner.

Po prvi seriji tekme na mladinskem svetovnem prvenstvu na srednji skakalnici v Park Cityju je vodila Klinčeva s skokom dolgim 92 metrov, pred drugouvrščeno favoritinjo iz Italije, Malsinerjevo pa je imela vsega 1,5 točke prednosti. Križnarjeva je z 91 metri zasedala tretje mesto, z zaostankom 6,8 točk za reprezentančno in klubsko kolegico na vrhu.

V finalni seriji je Križnarjeva skočila 95,5 metrov, kar je bila daljava dneva, ki pa jo je takoj za njo ponovila tudi Italijanka, slovenska skakalka pa je za njo zaostala za pičle 1,9 točke. Pri 93 metrih je pristala Klinčeva, kar je bilo premalo, da bi prehitela Malsinerjevo, je pa za desetinko točke prehitela Križnarjevo. Na mladinskem svetovnem prvenstvu sta nastopili tudi 16-letni Jerneja Brecl, ki je bila 25. in Katra Komar, ki je tekmo končala mesto za njo.

Prvo žensko medaljo na MSP je sicer osvojila Katja Požun leta 2008, ko je bila v Zakopanah bronasta, kar je ponovila še leta 2013 v Libercu. Lastnica tretje medalje je Špela Rogelj, ki je v Otepääju osvojila naslov mladinske svetovne podprvakinje.