Zimski športi

Deskar Mastnak v Banskem do najboljše uvrstitve v sezoni

Bansko, 05. 02. 2017 16.10 |

Na deskarskem paralelnem veleslalomu v Banskem je zmagal Francoz Sylvain Dufour, od treh slovenskih tekmovalcev je bil najboljši Tim Mastnak na 12. mestu. V ženski konkurenci je bila najhitrejša Rusinja Alena Zavaržina, Glorija Kotnike je bila 34.

Tim Mastnak
Tim Mastnak FOTO: Damjan Žibert

Slovenski deskarji na drugem paralelnem veleslalomu v bolgarskem Banskem niso navdušili. Čast je reševal Tim Mastnak, ki je zasedel 12. mesto, kar je njegova najboljša uvrstitev v sezoni, Jure Hafner je bil 23., Rok Marguč pa je po napaki v kvalifikacijah zasedel 47. mesto. Pri dekletih je bila Gloria Kotnik 34., Iva Polanec pa 40. Mastnaku je po kvalifikacijah kazalo bolje, saj je dosegel osmi čas, a je nato v osmini finala izgubil proti Švicarju Kasparju Flütschu.

Pri moških je tekmo dobil Francoz Sylvain Dufour, ki je v finalu premagal petkovega zmagovalca domačina Radoslava Jankova, ki pa je prevzel vodstvo v svetovnem pokalu. Tudi pri dekletih je petkova zmagovalka tokrat izgubila v finalu, Švicarko Patrizio Kummer je ugnala Rusinja Alena Zavaržina. V svetovnem pokalu še vedno vodi Čehinja Ester Ledecka. Svetovni pokal se bo nadaljeval naslednji teden v korejskem Bokwangu.