FOTO in AVDIO: Fak: Tretje mesto je izjemen uspeh

Nove mesto, 09. 02. 2013 13.16 |

T.Š./T.V./N.M.
44

V Novem Mestu na Češkem so se za medalje na svetovnem prvenstvu v sprintu na 10-kilometrski preizkušnji merili biatlonci. Odlično je nastopil slovenski reprezentant Jakov Fak, ki je zasedel tretje mesto, najboljši je bil Norvežan Svendsen, drugo mesto je zasedel Francoz Fourcade.

Po četrtkovi tekmi mešanih štafet, Slovenija je zasedla peto mesto, je bila na sporedu sprinterska preizkušnja v moški konkurenci. V moškem sprintu na 10 kilometrov so slovenske barve branili Jakov Fak, Klemen Bauer, Janez Marič in Peter Dokl. Najboljši v slovenski izbrani vrsti je bil znova Jakov Fak, ki je potrdil, da je vrhunski tekmovalec tudi na najpomembnejših tekmah. Hrvat s slovenskim potnim listom je prvo streljanje opravil brez zgrešenega strela, tudi v drugo je zadel vse tarče in nato v tekaškem finišu osvojil tretje mesto in bronasto odličje. Zmagal je Norvežan Emil Hegle Svendsen, drugi je bil Francoz Martin Fourcade (+8,1), Fak je zaostal 11,2 sekunde.

"Jaz sem s tretjem mestom več kot zadovoljen. Konkurenca tukaj je res neverjetna, zato sem vesel vsake uvrstitve med najboljše tri. Osvojiti kolajno na svetovnem prvenstvu pa je res sanjsko in sem več kot zadovoljen. Res težko najdem besede," je po tekmi povedal 25-letni Fak. Klemen Bauer je osvojil 21. mesto, višjo uvrstitev in boljše izhodišče pa je zapravil na streljanju leže, po katerem je moral dvakrat v kazenski krog. "Na progo sem šel umirjen, povsem sproščeno. Kar malo mi je hudo za tista dva zgrešena strela, ker vem, da sem sposoben tudi za ničlo. Morda sem imel malo tudi smole. Zadovoljen sem, a vrhunskega izida ne bo," je po tekmi dejal Klemen Bauer. Peter Dokl in Janez Marič pa nista končala med najboljšimi 60. Dokl je ob dveh zgrešenih strelih končal na 63. mestu, Marič pa je bil 78., zgrešil je polovico od desetih tarč in oba sta ostala brez nedeljske tekme.