Zimski športi

Jaka Hvala svetovni prvak med mladinci!

Liberec, 24. 01. 2013 20.03 |

Smučarski skakalec Jaka Hvala je v češkem Liberecu osvojil naslov svetovnega prvaka med mladinci. Mladi Slovenec s Ponikev je bil daleč najboljši v obeh serijah in je zanesljivo pometel s konkurenco.

Jaka Hvala
Jaka Hvala FOTO: Miro Majcen

Jaka Hvala je v prvi seriji skočil 103 metre, v finalu pa meter manj. Za 19-letnega smučarskega skakalca je to druga medalja na MSP, lani v turškem Erzurumu je osvojil srebro. Srebro si je priskakal Poljak Klemens Muranka, bronast je bil Avstrijec Stefan Kraft. "Z rezultatom sem vsekakor zadovoljen ter tudi s skoki. Še vedno imam nekaj rezerv oz. malenkosti, ki se jih še da izboljšati. Svoj cilj sem izpolnil. Glede na trening sem nastopil boljše. Naredil sem dva normalna skoka in sem zelo vesel. S tem so se mi neke sanje iz otroška izpolnile. Ko sem odhajal na mladinsko svetovno prvenstvo, je bila želja medalja. Tudi sam sem si zadal po treningu visok cilj. Tako sem videl tudi, kako delujem pod nekoliko večjim pritiskom. Super mi je uspelo. Na dveh koncih hkrati se ne da biti. Po tekmi mi ni žal, da nisem odpotoval v Vikersund na letalnico. Upam, da nam bo na ekipni tekmi vsakemu uspelo sestaviti tiste prave skoke, takšne kot znamo. Vsekakor je cilj popraviti lanskolno uvrstitev in osvojiti medaljo. Če se bomo lepo zbrali in bo vsak prikazal tisto, kar zna, da nam lahko uspe," je po tekmi za uradno spletno stran krovne smučarske zveze razmišljal novi mladinski svetovni prvak.

Od preostalih slovenskih skakalcev je Cene Prevc končal na 11. mestu, Anže Semenič je bil 14., Matic Benedik pa se ni prebil v finale.