Jacobsen zmagovalec v Zakopanah, Hvala in Tepeš skupaj deveta

Zakopane, 12. 01. 2013 17.56 |

I.K.D./STA
8

Norvežan Anders Jacobsen (273,3 točke) je zmagovalec današnje posamične tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Zakopanah. Drugi je bil njegov rojak Anders Bardal (271,6). Med tremi slovenskimi finalisti sta med "top 10" končala Jaka Hvala in Jurij Tepeš (oba po 254,7), ki sta si razdelila deveto mesto, Peter Prevc (253,4) pa je bil 11.

Jaka Hvala
Jaka Hvala FOTO: Reuters

Po prvi seriji je največ točk zbral Poljak Kamil Stoch (141,2) in si zagotovil odlično izhodišče pred finalni serijo. Drugo mesto si je s 137,8 točke priboril Anders Jacobsen, tretjega pa z isto daljavo kot trenutno vodilni (133 metrov) zasedel slovenski orel Jaka Hvala (137,2 točke). Peter Prevc je bil na odličnem osmem mestu (132,8), Jurij Tepeš pa na 17. (152,2). V finalni seriji Hvala ni imel sreče z vetrom in je končal na devetem mestu, skupaj s Tepešem. Prevc je končal mesto za njima.

"Škoda. Jaka ga je pri drugem skoku nekoliko polomil, ko je zamudil z odskokom. Toda dejstvo je, da je skočil v slabih razmerah, tako da je deveto mesto dober rezultat, s katerim sem zadovoljen. Na splošno je finalna serija potekala v spremenljivih razmerah, tako da si za odmevnejši uspeh potreboval tudi športno srečo. Danes je nismo ravno imeli, včeraj pa, tako da sem lahko s celotnim vikendom tu na Poljskem zelo zadovoljen," je mini poljsko turnejo ocenil glavni trener Goran Janus.

Jacobsen je prišel do svoje tretje zmage v svetovnem pokalu to zimo. Za popolno norveško slavje je drugo mesto osvojil Anders Bardal, na veliko veselje gledalcev na skakalnici Wielka Krokiew pa je tretje mesto osvojil domači matador  Stoch.

Anžetu Semeniču (115,1) s 37., Matjažu Pungertarju (112) z 41. in Robertu Kranjcu (111,5), ki je imel sicer drugi dosežek kvalifikacij, z 42. mestom se ni uspelo prebiti v finale. Jernej Damjan je obtičal že v kvalifikacijah (44. mesto).

V svetovnem pokalu je rumeno majico zadržal Gregor Schlierenzauer (840 točk) pred Bardalom (655) in Jacobsenom (578), najboljša Slovenca na lestvici sta Hvala (298) in Prevc (278) na 11. oziroma 12. mestu.

1. Anders Jacobsen (Nor) 273,3 točke (128,5/131,5 m)
2. Anders Bardal (Nor) 271,6 (132,5/132,0)