Zimski športi

Hirscher zmagovalec Schladminga, Valenčič 18.

Schladming, 24. 01. 2012 22.03 |

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec tekme svetovnega pokala alpskih smučarjev v domačem Schladmingu. Hirscher je za 22 stotink premagal Italijana Stefana Grossa, tretji je bil še en Avstrijec Mario Matt. Do točk je z 18. mestom prišel tudi Mitja Valenčič.

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher FOTO: Damjan Žibert

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec tekme svetovnega pokala alpskih smučarjev v domačem Schladmingu. Hirscher je za 22 stotink premagal Italijana Stefana Grossa, tretji je bil še en Avstrijec Mario Matt. Do točk je z 18. mestom prišel tudi Mitja Valenčič, zaostal je dve sekundi in stotinko. V Schladmingu sta nastopila še Bernard Vajdič, ki pa je bil s 33. mestom prepočasen za najboljšo trideseterico, ter Matic Skube, ki ni končal prve vožnje.
V skupnem seštevku pokala je prvi danes četrtouvrščeni Kostelić z 905 točkami, v slalomskem prav tako vodi hrvaški smučar, Valenčič pa je na 14. mestu.

1. Marcel Hirscher (Avt) 1:43,01 (50,13+52,88)
2. Stefano Gross (Ita) 1:43,23 + 0,22 (51,34+51,89)
3. Mario Matt (Avt) 1:43,30 + 0,29 (50,88+52,42)
4. Ivica Kostelić (Hrv) 1:43,31 + 0,30 (51,31+52,00)
5. Naoki Juasa (Jap) 1:43,51 + 0,50 (51,94+51,57)
6. Ted Ligety (ZDA) 1:43,97 + 0,96 (51,44+52,53)
7. Jens Byggmark (Šve) 1:44,04 + 1,03 (51,17+52,87)
8. Reinfried Herbst (Avt) 1:44,27 + 1,26 (52,22+52,05)
9. Andre Myhrer (Šve) 1:44,29 + 1,28 (50,99+53,30)
. Benjamin Raich (Avt) 1:44,29 + 1,28 (51,72+52,57)