Zimski športi

Kranjska Gora, 06. 03. 2016 13.35 |

Avstrijski smučar Marcel Hirscher je zmagovalec slaloma za 55. pokal Vitranc v Kranjski Gori. Drugi je bil Henrik Kristoffersen, ki je z novimi 80. točkami tekmo pred koncem osvojil mali kristalni globus v tej disciplini. Na najnižjo stopničko je stopil Stefano Gross.

Marcel Hirscher je v Kranjski Gori očitno prišel v odlično formo ter kaže najboljše predstave v najtežjih pogojih in razmerah. Potem ko je zmagal na sobotnem veleslalomu ter si z zmago predčasno zagotovil mali kristali globus za zmago v posebnem veleslalomskem seštevku, je 27-letni Salzburžan dosegel še slalomsko zmago. Avstrijec sedaj na finale svetovnega pokala odhaja z velikansko prednostjo v skupnem seštevku svetovnega pokala in le še manjši čudež mu lahko odvzame peti zaporedni veliki kristalni globus. Na drugem mestu je slalomsko preizkušnjo končal Henrik Kristoffersen, ki je s to uvrstitvijo tudi osvojil mali kristalni globus v slalomu. Tretje mesto je na koncu osvojil Italijan Stefano Gross. V finalu ni nastopil nihče iz slovenskega tabora. Hirshcer ima sedaj pet tekem pred koncem velikih 353 točk prednosti pred Kristoffersnom v bitki za veliki kristalni globus in še enkrat, le še manjši čudež lako Avstrijcu prepreči končno slavje v St. Moritzu.

Hirscher že v prvi vožnji razred zase
Hirscher je veliko dela opravil že v prvi vožnji, saj se je iz med vseh najbolje znašel v zahtevnih pogojih, ki so bili na progi in z veliko prednostjo odšel v finalno vožnjo. Zmagovalec v posebnem slalomskem seštevku Norvežan Henrik Kristoffersen je na prvi progi za Hirscherjem zaostal 96 stotink sekunde za šesti čas. Po navdihujočih predstavah Žana Kranjca, ki je poskrbel na obeh veleslalomih pod Vitrancem, v petek in soboto, za slovenska finalna nastopa in točke s 16. mestoma, pa v finalni vožnji slaloma slovenska moška vrsta ne bo imela predstavnika.

Zmagovalca Kranjske Gore. Oba jo bosta zapuščala zadovoljna.
Zmagovalca Kranjske Gore. Oba jo bosta zapuščala zadovoljna. FOTO: Damjan Žibert

Slabo startno izhodišče in slabi pogoji so vzeli davek. Prvi slovenski nastop je bil pri številki 39, ki jo je nosil Matic Skube. Škofjeločan pa je že ob prihodu v cilj izpadel iz trideseterice, z zaostankom 2,87 stotink sekunde pa je zasedel končno 39. mesto. Po njegovi poti so šli še Miha Kürner (51., +3,79), Žan Grošelj (55., +4,15), Žan Kranjec (58., +4,44), Jakob Špik (59., +4,50) in Klemen Kosi (65., +6,40).