Zimski športi

Hadalin mladinski svetovni prvak v kombinaciji, Brezovnikova bronasta

Soči, 01. 03. 2016 14.34 |

Slovenski alpski smučar Štefan Hadalin je na mladinskem svetovnem prvenstvu v ruskem Sočiju osvojil odličje zlatega leska v kombinaciji, njegova reprezentančna sotekmovalka Saša Brezovnik pa je v tej disciplini osvojila bronasto kolajno.

Štefan Hadalin
Štefan Hadalin FOTO: Miro Majcen
Uspeh Štefana Hadalina in Saše Brezovnik je dopolnil Miha Hrobat, ki je zasedel šesto mesto, medtem ko sta Aljaž Dvornik in Desiree Ajlec odstopila. Hadalin je na prizorišču zimskih olimpijskih iger 2014 vodil že po prvem delu preizkušnje, odlično pa je nadaljeval tudi na slalomu in postal svetovni prvak. Za Hadalinom sta se uvrstila Norvežan Marcus Monsen in Hrvat Istok Rodeš.
Saša Brezovnik
Saša Brezovnik FOTO:

Na ženski preizkušnji sta se pred Breznikovo, ki je po prvem delu zasedala 16. mesto, nato pa se z odlično slalomsko preizkušnjo prebila do tretjega mesta, sta se uvrstili Švicarka Aline Danioth in Nemka Katrin Hirtl-Stanggassinger.