Zimski športi

Freund zmagovalec uvodne tekme sezone, Prevc deseti

Lillehammer, 24. 11. 2012 17.03 |

Nemški smučarski skakalec Severin Freund je zmagovalec uvodne preizkušnje svetovnega pokala v Lillehammerju. Najboljši Slovenec je bil Peter Prevc, ki je osvojil 10. mesto.

Peter Prevc
Peter Prevc FOTO: Reuters

Nemec Severin Freund (268,5 točke) je zmagovalec uvodne tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Lillehammerju. Na stopničkah sta končala še Avstrijec Thomas Morgenstern (267,2) in Norvežan Anders Bardal (267,0). Slovenija je imela le dva finalista; najboljši je bil Peter Prevc (251,7) na desetem mestu, Jaka Hvala (246,3) je bil 17. Brez finala sta ostala Jurij Tepeš na 41. in Robert Kranjec na 43. mestu, že v kvalifikacijah je tekmovanje končal Jernej Damjan, prav tako je brez današnjega nastopa ostal Matjaž Pungertar, ki je bil zaradi neustreznega dresa diskvalificiran.