Zimski športi

Schladming, 18. 03. 2012 13.05 |

Na zadnji tekmi alpskih smučark v letošnji sezoni, veleslalomu, je zmagala Nemka Rebensburgova, ki je tudi osvojila mali kristalni globus v tej disciplini. Tina Maze je zasedla 17. mesto, po prvem teku je bila na 10. mestu.

Nemka Viktoria Rebensburg je zmagala na zadnji tekmi letošnje sezone svetovnega pokala alpskih smučark (2:27,24). Na veleslalomu v Schladmingu je bila druga Avstrijka Anna Fenninger (+0,64), tretja pa Italijanka Federica Brignone (+1,24). Tina Maze, srebrna v skupnem seštevku pokala, je bila 17. (+3,21). Američanka Lindsey Vonn, dobitnica velikega kristalnega globusa, je bila 24. (+4,00), predzadnja med uvrščenimi in je tako kot Mazejeva ostala brez točk pokala. Rebensburgova je z zmago potrdila mali veleslalomski kristalni globus, Mazejeva pa je v seštevku discipline končala na petem mestu.

Veselo vzdušje v Schladmingu.
Veselo vzdušje v Schladmingu. FOTO: Damjan Žibert

Mazejeva si je že v soboto po svoji tristoti tekmi v pokalu zagotovila drugo mesto v skupnem seštevku pokala, bronasto medaljo pa je osvojila tudi v slalomskem seštevku. Srebrno odličje ji je že v Sočiju, prizorišču naslednjih olimpijskih iger, pripadlo v superkombinaciji, v superveleslalomskem seštevku je končala na četrtem, v smukaškem pa na devetem mestu. Najboljša sezona v zgodovini svetovnega pokala za slovensko alpsko smučanje se je za Mazejevo začela slabo konec lanskega leta na severnoameriški turneji, po dolgi in naporni sezoni pa je zaostala za svojimi izjemnimi dosežki tudi ob koncu zime na prizorišču svetovnega prvenstva prihodnje leto.

Slednje ni prineslo sreče niti Vonnovi, 16. po prvi vožnji. Vonnova je sezono sicer končala s 1980 točkami, največjim izkupičkom v zgodovini ženskega smučanja; leta 2006 je Hrvatica Janica Kostelić končala s 1970 točkami. Od izenačenja skupnega rekorda vseh časov Avstrijca Hermanna Maierja, ki je v sezoni 1999/2000 zbral 2000 točk, pa jo je ločilo le 20 točk, kolikor jih je za 13. mesto v soboto na slalomu osvojila Mazejeva. Tudi Nemka Maria Höfl-Riesch, lanska skupna zmagovalka in letos tretja, je ostala praznih rok, saj je odstopila že na prvi progi.

1. Viktoria Rebensburg (Nem) 2:27,24 1:15,29 1:11,95
2. Anna Fenninger (Avt) 2:27,88 +0,64 1:15,72 1:12,16
3. Federica Brignone (Ita) 2:28,48 +1,24 1:16,17 1:12,31
4. Tessa Worley (Fra) 2:28,79 +1,55 1:16,83 1:11,96
5. Julia Mancuso (ZDA) 2:29,47 +2,23 1:17,19 1:12,28
6. Irene Curtoni (Ita) 2:29,59 +2,35 1:16,60 1:12,99
7. Anemone Marmottan (Fra) 2:29,60 +2,36 1:17,81 1:11,79
8. Marlies Schild (Avt) 2:29,63 +2,39 1:17,85 1:11,78