Zimski športi

Flisar na drugi tekmi na 15. mestu

Chambery, 10. 01. 2015 16.07 |

Najboljši slovenski smučar prostega sloga Filip Flisar se je tudi na drugi tekmi svetovnega pokala v krosu v Val Thorensu uvrstil med najboljše in je zasedel 15. mesto.

Potem ko je na petkovi tekmi zasedel 12. mesto, je bil na sobotni Filip Flisar tri mesta slabši. Drugi slovenski predstavnik Blaž Ogorevc se tudi tokrat ni uvrstil v finale, zasedel je 39. mesto. Drugo tekmo je dobil Švicar Marc Bischofberger pred Francozom Jonathanom Midolom in Kanadčanom Bradyjem Lemanom. V svetovnem pokalu vodi petkov zmagovalec Nemec Andreas Schauer (153 točk), Flisar je z 38 točkami na 22. mestu.

Žensko tekmo je dobila Kanadčanka Marielle Thompson, ki je še povečala vodstvo v svetovnem pokalu, drugo mesto je zasedla Švedinja Ana Holmlund, tretje pa Francozinja Ophelie David.