Zimski športi

Flisar drugič zapored izpadel v osmini finala

Arosa, 07. 02. 2015 13.01 |

Švicarska Arosa je gostila še drugo finalno preizkušnjo svetovnega pokala v smučarskem krosu. Slovenske barve je znova branil Filip Flisar, ki je drugič zapored izpadel v osmini finala in osvojil končno 30. mesto.

Filip Flisar je znova ostal brez vrhunske uvrstitve.
Filip Flisar je znova ostal brez vrhunske uvrstitve. FOTO: Damjan Žibert

Filip Flisar je nastopil v drugi skupini osmine finala, skupaj z Rusoma Sergejem Ridzikom in Egorjem Korotkovom ter z Nemcem Paulom Eckertom. Naš smučar je bil tako kot v petek na startnih vratih manj uspešen kot tekmeci, tako da je že na samem začetku zdrsnil na četrto mesto. S tem se je začel lov za ostalimi, ki pa mu tokrat ni uspel, saj je ciljno črto prečkal na zadnjem mestu.

Do druge zaporedne zmage je prišel Šved Victor Oehling Norberg, drugo mesto je osvojil Ridzik, tretji je bil Nemec Daniel Bohnacker, Filipova končna uvrstitev pa je bilo 30. mesto. Naslednje prizorišče tekem svetovnega pokala je švedski Are, ki bo naslednji konec tedna gostil dve tekmi.