Zimski športi

Filip Flisar drugi na tekmi svetovnega pokala

Tegernsee, 22. 02. 2015 13.49 |

Nemški Tegernsee je gostil tekmo svetovnega pokala v smučarskem krosu. Nastopila sta dva slovenska tekmovalca, Filip Flisar se je tokrat izkazal in je zasedel drugo mesto, Blaž Ogorelc je nastope končal v osmini finala. Zmagal je Francoz Chapuis.

Slovenska tekmovalca Filip Flisar in Blaž Ogorelc sta se skozi kvalifikacije uvrstila na tekmo svetovnega pokala smučarjev prostega sloga v Tegernseeju. Flisar je v kvalifikacijah dosegel 12. čas,  Ogorelc pa je bil 25. V osmini finala je Ogorelec zasedel tretje mesto v svoji skupini in končal tekmovanje, Flisar pa zasedel drugo mesto, prav tako v četrtfinalu, ko se je v drugem delu proge prebil na drugo mesto za vodilnim v njegovi skupini Nemcem Eckertom. V polfinalu je svetovni prvak v tej disciplini nastopil v prvi skupini in bil najhitrejši in se je prebil v finale. V finalu je bil po startu na tretjem mestu, a se je v zaključku prebil na drugo mesto in na koncu skorajda prehitel še končnega zmagovalca Francoza Jeana Frederica Chapuisa.

Flisar je po nekaj slabših nastopih znova zablestel z drugim mestom, to so njegove sedme stopničke v svetovnem pokalu. Zadnjič je na njih stal 12. januarja 2013 v Les Contaminesu, ko je bil prav tako drugi. Doslej ima štiri zmage, dve drugi mesti in eno tretje. V četrtfinalu je bilo videti, da bo Flisar izpadel. Kljub temu, da je na cilj prišel kot drugi, so ga nato diskvalificirali, ker naj bi povozil vratca, toda njegova pritožba je uspela, tako da je lahko nastopil v polfinalu. Tam si je zmago zagotovil finale, v katerem je bil kljub slabšem startu do konca v igri za zmago, a mu je zmanjkal kakšen meter.

Filip Flisar
Filip Flisar FOTO: Damjan Žibert

"Danes sem spet smučal, kot znam. Po svetovnem prvenstvu sem imel kar nekaj težav, danes pa se je na progi izšlo dobro. Težave sem imel po četrtfinalu, ko se me želeli 'brez veze' diskvalificirati. Ampak zdaj sem spet tukaj in težav ni," je po novih stopničkah povedal 27-letni Mariborčan.